Proč CamperLIFE.cz?

Rád cestuji a píšu. Se stanem, na kole a koloběžce, obytným autem, obytnou vestavbou i karavanem jsem projel téměř celou Evropu, několikrát celou Skandinávii, dvakrát navštívil s obytnou dodávkou Rusko a s krosnou na zádech procestoval například Indii, USA, Tichomoří a řadu dalších zemí.

Na těchto stránkách se s vámi chci dělit o své cestovatelské zážitky, aktuality a nejrůznější zajímavosti ze světa karavaningu a nezávislého cestování.

Honza Bordovský, zakladatel CamperLIFE.cz

Vystudoval jsem žurnalistiku a už na univerzitě jsem stál mimo jiné u počátků významného českého karavanistického časopisu Camping, Cars & Caravans. V něm jsem poté působil jako externí redaktor a později deset let jako šéfredaktor.
Od roku 2019 jsem zakládajícím členem Asociace kempování a karavaningu ČR a od roku 2020 také vydavatelem webu CamperLIFE.cz.

Za svou novinářskou kariéru jsem řídil a testoval desítky obytných vozidel a navštívil několik stovek kempů a STPL u nás i v zahraničí. Každoročně navštěvuji významné evropské veletrhy karavaningu a cestovního ruchu. Jsem spoluorganizátorem doprovodného programu na veletrhu Caravaning Brno.

V obytném voze trávíme s rodinou několik desítek nocí ročně. Nejvíce cestujeme moderní obytnou vestavbou, ale když můžu, nejraději sedám za volant svého mazlíka Volkswagenu T2, kterého jsem si zrenovoval a upravil na obytnou verzi. Vedle cestování jsou mým velkým koníčkem také koloběžky, od roku 2013 vlastním v Ostravě koloběžkovou speciálku Koloběžkárna.cz.

Mám rád dobrou kávu, veselé lidi, kočky, běhání, indickou kuchyni, dobré knížky, historii, whisky a přírodu. Rád peču a rozebírám věci. Jsem ženatý a mám dvě dcery.

Užijte si tento web, a pokud budete mít jakoukoli připomínku, námět na článek, nebo byste chtěli spolupracovat, kontaktujte mě zde, nebo přes sociální sítě 😉

Můžete mě sledovat na Facebooku nebo Instagramu.