Proč CamperLIFE.cz?

Karavaning je můj život, práce a koníček zároveň. Baví mě zkoušet pro vás nové karavany, hledat zajímavé doplňky, sledovat technický vývoj, objevovat nové tipy na cesty nebo krásné kempy, bavit se s výjimečnými lidmi a dělit se o to s ostatními – a přesně k tomu slouží tyto stránky.

Rád cestuji a píšu. Se stanem, na kole a koloběžce, obytným autem, obytnou vestavbou i karavanem jsem projel téměř celou Evropu, několikrát celou Skandinávii, dvakrát navštívil s obytnou dodávkou Rusko a s krosnou na zádech procestoval například Indii, USA, Tichomoří a řadu dalších zemí.

Honza Bordovský, zakladatel CamperLIFE.cz

Už na univerzitě jsem se aktivně zapojoval do práce v médiích, když jsem se mimo jiné podílel na rozjezdu známého českého karavanistického časopisu Camping, Cars & Caravans. V něm jsem poté působil jako externí redaktor a později deset let jako šéfredaktor.
Od roku 2019 jsem zakládajícím členem a předsedou Asociace kempování a karavaningu ČR, v roce 2020 spouštím svůj nezávislý web CamperLIFE.cz.

Za svou novinářskou kariéru jsem řídil a testoval desítky obytných vozidel a navštívil několik stovek kempů a STPL u nás i v zahraničí. Každoročně navštěvuji významné evropské veletrhy karavaningu a cestovního ruchu. Jsem spoluorganizátorem doprovodného programu na veletrhu Caravaning Brno.

V obytném voze trávím několik desítek nocí ročně. S rodinou nejvíce cestujeme moderní obytnou vestavbou, ale nejraději sedám za volant svého mazlíka VW T2, kterého jsem si kompletně zrenovoval a upravil na bydlení. Vedle karavaningu jsou mým velkým koníčkem také koloběžky, od roku 2013 vlastním koloběžkovou speciálku Koloběžkárna.cz v centru Ostravy.

Mám rád dobrou kávu, veselé lidi, kočky, běhání, indickou kuchyni, dobré knížky, whisky a přírodu. Baví mě rozebírat a opravovat vše, co funguje i nefunguje a rád peču. Jsem ženatý a mám dvě dcery.

Užijte si tento web, a pokud budete mít jakoukoli připomínku, námět na článek, nebo byste chtěli spolupracovat, kontaktujte mě zde, nebo přes sociální sítě 😉

Můžete mě sledovat na Facebooku nebo Instagramu.