RECENZE: Stanový koberec Brunner Kinetic

-

Naše posádka je naučená brát si s sebou na cesty jen nezbytné minimum věcí. Pokud se ale chystáme zůstat na jednom místě delší dobu, vždy přibalujeme také venkovní stanový koberec – aktuálně už čtyři roky aktivně používáme koberec Brunner Kinetic. Jaké s ním máme zkušenosti?

Když člověk zůstane s obytným autem nebo karavanem více dní na jednom místě, má často tendenci se trochu zabydlet a zútulnit si nejbližší okolí. Typickým příkladem je například pobyt na parcele v kempu u moře. Kempingových doplňků se k tomu prodává celá řada, stanový koberec patří rozhodně mezi ty praktičtější.

Rozšiřuje čistý obytný prostor

Ve spojení s markýzou nebo předstanem totiž výrazně rozšiřuje obytný prostor vozu, a vytváří tak venkovní „čistou zónu“. Zabraňuje, aby se suchá tráva, drobné kamínky, písek, hlína, jehličí a další typy nečistot při neustálém pohybu kolem vozu zanášely do interiéru. Udržuje suché prostředí při dešti i ranní rose a dobře sjednocuje povrch například pro ustavení kempingového nábytku. Při kempování na trávě také dost redukuje množství klíšťat, což oceníte hlavně na dovolené s dětmi či zvířaty.

Koberec Brunner Kinetic je vyroben z plastové tkaniny (kombinace PVC a PET) a je odolný vůči UV záření i hnilobě. Ani během čtvrté sezóny zatím nejeví známky křehnutí ani zahnívání, a to jej občas balíme vlhký (po příjezdu domů jej ale nechávám vysušit).

Tkanina je celkově dost odolná, ale při pokládání je nutné vysbírat ze země ostré kameny nebo šišky, které mají tendenci se do koberce protlačovat. Pozor se musí dávat také při posouvání kempingového nábytku a jiných těžších předmětů s ostřejšími hranami.

Mnoho rozměrů a skladné provedení

Koberec má obšité okraje a zpevněné rohy s oky, kterými lze kraje zafixovat do země kolíky. Po položení na zemi rychle slehne, pokud není vyloženě na vysoké trávě, tak netvoří vlny, a chození po něm je přirozené. Výhodou také je, že se dá při odjezdu velmi snadno sbalit do přepravního obalu, ve kterém je dodáván.

Brunner Kinetic se vyrábí v mnoha rozměrech od 300 x 250 až po 700 x 300 cm, my k obytné vestavbě používáme formát 250 x 500 cm, jenž pokryje celý prostor pod markýzou. Podle výrobce jej lze také zastřihnout do požadovaného formátu, protože tento materiál by se neměl třepit. Cena tohoto koberce začíná na částce 1 909,- Kč.

Stanový koberec Brunner Kinetic

Rozměry: 300 x 250 až 300 x 700 cm
Materiál: KS tkanina (30 % PET, 70 % PVC) s gramáží 600 g/m2, bez ftalátů, odolný vůči UV záření a hnilobě.
Barvy: modrá, šedá

HODNOCENÍ

+ rozšiřuje čistou zónu kolem vozu
+ pomáhá proti prachu, vlhkosti a klíšťatům
+ odolný materiál
+ skladný na přepravu

– pozor na ostré předměty

Cena: od 1 909,- Kč (Světkaravanů.cz)

Text a foto: Jan Bordovský

Výsledek testu

V tomto případě nemá smysl hledat jakékoli nedostatky. Výborná užitná hodnota, velká nabídka rozměrů, dlouhá životnost a výhodný poměr cena/výkon.

Hodnocení podle kategorií

Celkové hodnocení

Další nové články

Instagram - Aktuálně u nás

V tomto případě nemá smysl hledat jakékoli nedostatky. Výborná užitná hodnota, velká nabídka rozměrů, dlouhá životnost a výhodný poměr cena/výkon.RECENZE: Stanový koberec Brunner Kinetic