Caravan Salon 2016 – největší v historii

-

Caravan Salon si ke svému půlkulatému výročí snad ani nemohl přát lepší dárek – jeho 55. ročník totiž bude největší, jaký kdy byl. Veletrh obytných vozidel v Düsseldorfu je pro vystavovatelé i návštěvníky čím dál atraktivnější a na světě nemá konkurenci.

Veletrh, který se letos uskuteční ve dnech 27. srpna – 4. září, se rozroste o další výstavní halu. I letos tak návštěvníci na výstavišti uvidí prakticky všechny firmy, které mají s karavaninkem co do činění. Řečí čísel to znamená 590 vystavovatelů, 130 značek obytných automobilů a karavanů, dvanáct výstavních hal plus venkovní prostory a dohromady více než 2 100 vystavených exponátů.

Prezentovány zde budou vedle obytných automobilů a karavanů také základní vozidla a podvozky, veškeré myslitelné příslušenství, technické vybavení, markýzy, mobilní domy, cestovatelské služby, kempy i turistické destinace.

Mnoho vystavovatelů přišlo s požadavkem na větší plochu, takže bude k vidění ještě více modelů než dříve. Vyžádalo si to však otevření další výstavní haly.

Datum konání veletrhu je zároveň tím správným okamžikem pro odhalení nové modelové sezóny, proto lze opět očekávat obrovskou lavinu novinek a světových premiér. Caravan Salon je událostí, na kterou se většina výrobců chystá s velkým předstihem. A podle skladby exponátů a charakteristiky novinek budeme moci odhadnout i nové trendy a směry, kam se cestování s obytnými vozidly ubírá.

Široká nabídka pro každého

Na výstavišti snad nenajdeme člověka, který by si zde nevybral vozidlo přesně podle svých požadavků a možností. Dá se opět očekávat rozvoj v segmentu nejlevnějších „vstupních“ modelů, zatímco horní hranice luxusu se opět posune výše. Velký zájem se opět očekává u kompaktních polointegrovaných automobilů a obytných vestaveb, tedy univerzálních vozidel pro téměř denní použití.

Z hlediska vývoje se letos očekává především důraz na aerodynamické tvary vozidel, použití nových lehkých konstrukčních materiálů, nové motory Euro 6, lepší využití prostoru pomocí inteligentního nábytku či vnitřní propojení technologií do jednoho ovládacího panelu nebo mobilního telefonu.

Tipy pro úplné nováčky

Po velkém loňském úspěchu se i letos bude opakovat zóna Starter World – místo, kde se mohou v oboru karavaninku zorientovat naprostí nováčci. Odborníci z různých odvětví a firem je zasvětí do tajů obytných vozidel a kempování, vysvětlí všechna úskalí a poskytnou cenné technické i cestovatelské tipy do začátků.

Zajímavý program pro všechny

Protože se karavanink v Düsseldorfu prezentuje opravdu jako rodinná aktivita, čeká zde na návštěvníky také tradiční cestovatelské kino s filmy a přednáškami zkušených cestovatelů. Pro děti od čtyř let, ale i teenagery, budou připraveny nejrůznější hry a atrakce či dobrodružný kemp. Doprovodný program obohatí také výstava obytných veteránů a testovací dráha pro elektrokola a nově i elektromobily. V datu od 2. do 4. září se navíc veletrh rozroste o další halu s výstavou TourNatur, která je tradičně zaměřena na turistiku, hory a celkově pobyt v přírodě. Prezentovat by se zde mělo asi 5 000 turistických destinací.

Karavanové městečko

Městečko Caravan Center Düsseldorf očekává letos přes 30 000 obytných vozidel a nabízí k tomu přes tři a půl tisíce parcel, část z nich je vybavena elektrickou přípojkou. Během výstavy se tak stane největším kempem v Evropě. Hlavní výhodou je blízkost výstaviště i bezplatná kyvadlová doprava tam i zpět. Městečko bude otevřeno denně od 7:30 do 22:00 a parcela bez elektřiny vyjde na 18 eur za den (s elektřinou pak na 25 eur). Pořadatelé slibují zcela nové toalety a sanitární zázemí. Důrazně se doporučuje včasná rezervace místa, díky ní se také urychlí odbavení při příjezdu.

Základní informace
Datum: 27. srpna – 4. září
Otevírací doba: 10 – 18 hodin
Vstupné: 14 eur (dospělí), 6 eur (děti 6-12 let), lístek platí na dva dny, možné koupit předem na webových stránkách
Další informace: www.caravan-salon.de

Další nové články

Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...