Caravaning Brno 2022 – DOPROVODNÝ PROGRAM

-

Veletrh karavanů Caravaning Brno bude mít letos obzvláště zajímavý doprovodný program. Začne už ve čtvrtek a bude určen všem karavanistům a cestovatelům, ale i odborníkům z cestovního ruchu.

Doprovodný program bude probíhat na pódiu v pavilonu P !

ČTVRTEK 20. října

13:30 Bezpečnost na cestách s obytným vozem

Naši cestu ovlivňuje řada věcí a my se na ni koukneme z úhlu karavaningu. Legislativa, zásady bezpečné jízdy i náměty a tipy. Probereme pneumatiky, řidičská oprávnění, jízdní pruhy, reakční dobu či brzdnou dráhu. Podíváme se také na cyklisty a další oblasti, kde panuje řada nejasností. Přednáší cestovatel, fotograf a instruktor Jakub Moravec.

15:00 Rozvoj stání pro karavany v Česku – panelová diskuse AKK ČR

Panelová diskuse pro veřejnost i odborníky ze samosprávy či turistického ruchu. Budeme se věnovat problematice vybudování, technologie, ekonomiky, dotačních titulů a zkušeností z provozu stání pro karavany (STPL) v České republice. Svůj pohled přednesou zástupci z krajů a obcí, dodavatelé technologie, karavanisté i provozovatelé stání pro karavany. Včetně dotazů z publika.


PÁTEK 21. října

10:30 Pojištění obytných vozidel VanSafe

Variabilní pojištění pro majitele i pronajímatele obytných vozidel.

11:30 Malebná Kantábrie obytňákem a na kolech – Klára Hájek Velinská

Snad každý karavanista touží na svých cestách objevit divoké pláže, malebné pobřežní scenérie, úchvatné výhledy na vrcholky hor a nekonečnou zeleň lákající k procházkám. Vítejte v Kantábrii, nádherném španělském regionu a věčně zelené oblasti rozprostírající se kolem Biskajského zálivu a táhnoucí se až na samý západní cíp Španělska.

13:00 Proč přibývají zákazy? Karavaning a ochrana přírody – diskuse AKK ČR

Karavanisté jsou čím dál častěji vykazování z obcí i přírodních lokalit a přibývají zákazy parkování. Proč se to děje, co s tím lze dělat a jak to souvisí s kempingovou infrastrukturou? Poslechněte si pohled obou stran včetně zástupců správy CHKO.

14:00 Adamova velká cesta – Švédskem až za polární kruh

Švédsko je skrytá karavanistická velmoc. Seveřané milují pobyt v přírodě a své karavany často využívají celoročně. Jak se touto zemí cestuje s obytnou vestavbou? Aneta a Tomáš Málkovi strávili spolu se svým synem ve Skandinávii dva měsíce.

15:30 Energetická soběstačnost obytných vozidel

Oblíbené téma všech karavanistů, kteří to s cestováním myslí vážně. Povíme si, jak vyřešit na cestách dostatek elektrické energie a jak správně dimenzovat energetickou výbavu vašeho obytného vozu – od výběru vhodného solárního panelu přes nabíjecí boostery až po palubní baterie a moderní a stále oblíbenější výkonné LiFePO akumulátory. Na Vaše dotazy se těší Tomáš Brabec – Karavany PRO

17:00 Cestování karavanem po jihozápadu USA

Na této přednášce Martin Greša, hlavní průvodce CK Travel America, provede návštěvníky veletrhu nejznámějšími národními parky jihozápadu USA a podělí se o své čerstvé zkušenosti a dojmy z cestování karavanem po těchto úžasných oblastech. Součástí přednášky budou i praktické informace o pronájmech karavanů v USA a Kanadě.


SOBOTA 22. října

9:00 Bezpečnost na cestách s obytným vozem

Naši cestu ovlivňuje řada věcí a my se na ni koukneme z úhlu karavaningu. Legislativa, zásady bezpečné jízdy i náměty a tipy. Probereme pneumatiky, řidičská oprávnění, jízdní pruhy, reakční dobu či brzdnou dráhu. Podíváme se také na cyklisty a další oblasti, kde panuje řada nejasností. Přednáší cestovatel, fotograf a instruktor Jakub Moravec

10:00 Adamova velká cesta – obytňákem kolem Španělska

Největší země Iberského poloostrova, to nejsou není jen pláže a hotely. Když cestujete Španělskem, odbočte do vnitrozemí. Proč? Protože tady zažijete to pravé Španělsko. Aneta a Tomáš Málkovi strávili spolu se svým synem ve Skandinávii deset týdnů.

11:00 Tomík na cestách – Afrika

Tomáš Vejmola na své loňské prezentaci zbořil rekordy v návštěvnosti. A zkusí to i letos, tentokrát se svou Africkou jízdou! Tuktuk si tentokrát koupil v Jihoafrické republice a vydal se s ním na sever přes celou Afriku. Přijďte si poslechnout, jak to celé dopadlo.

12:30 Křest knihy Velký průvodce karavaningem

Poprvé po dlouhých třiceti letech vychází v Česku velký knižní průvodce světem karavaningu. Autoři knihu poprvé představí na veřejnosti a těšit se můžete i na slavnostní křest s českými celebritami.
Více informací zde: https://www.bvv.cz/caravaning-brno/aktuality/velky-pruvodce-karavanisty/

13:00 Internet na cestách

Potřeba stabilního internetového připojení na cestách je čím dál větší. Ať již kvůli možnosti práce na dálku, ostrahy vozidla i sledování filmů a televize. V této prezentaci se dozvíte, jak připojení vyřešit, co je k tomu potřeba i jaké jsou náklady na různá řešení. Na Vaše dotazy se těší Tomáš Brabec – Karavany PRO.

14:00 Albánie cestou necestou

Cestovatelé Pavel Chluma Petr Kvarda vás ve vypůjčeném SUV provedou po celé Albánii. Vydáme se společně tímto rájem všech karavanistů a kempařů od severu na jih, od západu na východ.

15:30 Skotsko – Jakub Moravec

Rozhlehlé kopce, rašeliniště, hrady a samoty, ovce, whisky a všude dýchající keltská atmosféra. To je Skotsko, a především stále opomíjená jeho severní část. Právě především na scénickou cestu zvanou „The North Coast 500“ vás zavede toto cestopisné povídání. Jedná se o takovou skotskou Route 66, která je 516 mil dlouhá trasa kolem severního pobřeží Skotska. Nebudou chybět informace k cestě, náměty, příběhy, zážitky, historky a především fotografie.

17:00 Cestování karavanem po jihozápadu USA

Na této přednášce Martin Greša, hlavní průvodce CK Travel America, provede návštěvníky veletrhu nejznámějšími národními parky jihozápadu USA a podělí se o své čerstvé zkušenosti a dojmy z cestování karavanem po těchto úžasných oblastech. Součástí přednášky budou i praktické informace o pronájmech karavanů v USA a Kanadě.


NEDĚLE 23. října

9:30 Pojištění obytných vozidel VanSafe

Variabilní pojištění pro majitele i pronajímatele obytných vozidel.

10:30 Toskánsko – Jakub Moravec

Středoitalský region Toskánsko je kolébkou kultury, rájem vína a gastronomie i skvostných měst, vesnic a samot v neopakovatelně malebné krajině. Kromě jiného je to i kraj přeurčený poznávat jej s obytným autem. Cestopisné povídání Jakuba Moravce vychází z půdorysu mnoha toskánských cest a přináší fotografie, příběhy, náměty a poznání.

12:00 Slovinsko pro karavanisty

Blízká, bezpečná, vyspělá a z kulturního i přírodního hlediska neuvěřitelně pestrá země. To je Slovinsko, destinace, kde se zabavíte v jakémkoli ročním období a kde můžete využít také čím dál lepší zázemí pro kempování a karavaning. Přednášet bude Michal Kůra, ředitel Slovinského centra v Praze.


Všechny aktuality z veletrhu Caravaning Brno 2020 můžete sledovat na našem webu ZDE, nebo na oficiálních stránkách výstavy.

Další nové články

Instagram - Aktuálně u nás