Caravaning Brno 2022 – DOPROVODNÝ PROGRAM

-

Veletrh karavanů Caravaning Brno bude mít letos obzvláště zajímavý doprovodný program. Začne už ve čtvrtek a bude určen všem karavanistům a cestovatelům, ale i odborníkům z cestovního ruchu.

Doprovodný program bude probíhat na pódiu v pavilonu P !

ČTVRTEK 20. října

13:30 Bezpečnost na cestách s obytným vozem

Naši cestu ovlivňuje řada věcí a my se na ni koukneme z úhlu karavaningu. Legislativa, zásady bezpečné jízdy i náměty a tipy. Probereme pneumatiky, řidičská oprávnění, jízdní pruhy, reakční dobu či brzdnou dráhu. Podíváme se také na cyklisty a další oblasti, kde panuje řada nejasností. Přednáší cestovatel, fotograf a instruktor Jakub Moravec.

15:00 Rozvoj stání pro karavany v Česku – panelová diskuse AKK ČR

Panelová diskuse pro veřejnost i odborníky ze samosprávy či turistického ruchu. Budeme se věnovat problematice vybudování, technologie, ekonomiky, dotačních titulů a zkušeností z provozu stání pro karavany (STPL) v České republice. Svůj pohled přednesou zástupci z krajů a obcí, dodavatelé technologie, karavanisté i provozovatelé stání pro karavany. Včetně dotazů z publika.


PÁTEK 21. října

10:30 Pojištění obytných vozidel VanSafe

Variabilní pojištění pro majitele i pronajímatele obytných vozidel.

11:30 Malebná Kantábrie obytňákem a na kolech – Klára Hájek Velinská

Snad každý karavanista touží na svých cestách objevit divoké pláže, malebné pobřežní scenérie, úchvatné výhledy na vrcholky hor a nekonečnou zeleň lákající k procházkám. Vítejte v Kantábrii, nádherném španělském regionu a věčně zelené oblasti rozprostírající se kolem Biskajského zálivu a táhnoucí se až na samý západní cíp Španělska.

13:00 Proč přibývají zákazy? Karavaning a ochrana přírody – diskuse AKK ČR

Karavanisté jsou čím dál častěji vykazování z obcí i přírodních lokalit a přibývají zákazy parkování. Proč se to děje, co s tím lze dělat a jak to souvisí s kempingovou infrastrukturou? Poslechněte si pohled obou stran včetně zástupců správy CHKO.

14:00 Adamova velká cesta – Švédskem až za polární kruh

Švédsko je skrytá karavanistická velmoc. Seveřané milují pobyt v přírodě a své karavany často využívají celoročně. Jak se touto zemí cestuje s obytnou vestavbou? Aneta a Tomáš Málkovi strávili spolu se svým synem ve Skandinávii dva měsíce.

15:30 Energetická soběstačnost obytných vozidel

Oblíbené téma všech karavanistů, kteří to s cestováním myslí vážně. Povíme si, jak vyřešit na cestách dostatek elektrické energie a jak správně dimenzovat energetickou výbavu vašeho obytného vozu – od výběru vhodného solárního panelu přes nabíjecí boostery až po palubní baterie a moderní a stále oblíbenější výkonné LiFePO akumulátory. Na Vaše dotazy se těší Tomáš Brabec – Karavany PRO

17:00 Cestování karavanem po jihozápadu USA

Na této přednášce Martin Greša, hlavní průvodce CK Travel America, provede návštěvníky veletrhu nejznámějšími národními parky jihozápadu USA a podělí se o své čerstvé zkušenosti a dojmy z cestování karavanem po těchto úžasných oblastech. Součástí přednášky budou i praktické informace o pronájmech karavanů v USA a Kanadě.


SOBOTA 22. října

9:00 Bezpečnost na cestách s obytným vozem

Naši cestu ovlivňuje řada věcí a my se na ni koukneme z úhlu karavaningu. Legislativa, zásady bezpečné jízdy i náměty a tipy. Probereme pneumatiky, řidičská oprávnění, jízdní pruhy, reakční dobu či brzdnou dráhu. Podíváme se také na cyklisty a další oblasti, kde panuje řada nejasností. Přednáší cestovatel, fotograf a instruktor Jakub Moravec

10:00 Adamova velká cesta – obytňákem kolem Španělska

Největší země Iberského poloostrova, to nejsou není jen pláže a hotely. Když cestujete Španělskem, odbočte do vnitrozemí. Proč? Protože tady zažijete to pravé Španělsko. Aneta a Tomáš Málkovi strávili spolu se svým synem ve Skandinávii deset týdnů.

11:00 Tomík na cestách – Afrika

Tomáš Vejmola na své loňské prezentaci zbořil rekordy v návštěvnosti. A zkusí to i letos, tentokrát se svou Africkou jízdou! Tuktuk si tentokrát koupil v Jihoafrické republice a vydal se s ním na sever přes celou Afriku. Přijďte si poslechnout, jak to celé dopadlo.

12:30 Křest knihy Velký průvodce karavaningem

Poprvé po dlouhých třiceti letech vychází v Česku velký knižní průvodce světem karavaningu. Autoři knihu poprvé představí na veřejnosti a těšit se můžete i na slavnostní křest s českými celebritami.
Více informací zde: https://www.bvv.cz/caravaning-brno/aktuality/velky-pruvodce-karavanisty/

13:00 Internet na cestách

Potřeba stabilního internetového připojení na cestách je čím dál větší. Ať již kvůli možnosti práce na dálku, ostrahy vozidla i sledování filmů a televize. V této prezentaci se dozvíte, jak připojení vyřešit, co je k tomu potřeba i jaké jsou náklady na různá řešení. Na Vaše dotazy se těší Tomáš Brabec – Karavany PRO.

14:00 Albánie cestou necestou

Cestovatelé Pavel Chluma Petr Kvarda vás ve vypůjčeném SUV provedou po celé Albánii. Vydáme se společně tímto rájem všech karavanistů a kempařů od severu na jih, od západu na východ.

15:30 Skotsko – Jakub Moravec

Rozhlehlé kopce, rašeliniště, hrady a samoty, ovce, whisky a všude dýchající keltská atmosféra. To je Skotsko, a především stále opomíjená jeho severní část. Právě především na scénickou cestu zvanou „The North Coast 500“ vás zavede toto cestopisné povídání. Jedná se o takovou skotskou Route 66, která je 516 mil dlouhá trasa kolem severního pobřeží Skotska. Nebudou chybět informace k cestě, náměty, příběhy, zážitky, historky a především fotografie.

17:00 Cestování karavanem po jihozápadu USA

Na této přednášce Martin Greša, hlavní průvodce CK Travel America, provede návštěvníky veletrhu nejznámějšími národními parky jihozápadu USA a podělí se o své čerstvé zkušenosti a dojmy z cestování karavanem po těchto úžasných oblastech. Součástí přednášky budou i praktické informace o pronájmech karavanů v USA a Kanadě.


NEDĚLE 23. října

9:30 Pojištění obytných vozidel VanSafe

Variabilní pojištění pro majitele i pronajímatele obytných vozidel.

10:30 Toskánsko – Jakub Moravec

Středoitalský region Toskánsko je kolébkou kultury, rájem vína a gastronomie i skvostných měst, vesnic a samot v neopakovatelně malebné krajině. Kromě jiného je to i kraj přeurčený poznávat jej s obytným autem. Cestopisné povídání Jakuba Moravce vychází z půdorysu mnoha toskánských cest a přináší fotografie, příběhy, náměty a poznání.

12:00 Slovinsko pro karavanisty

Blízká, bezpečná, vyspělá a z kulturního i přírodního hlediska neuvěřitelně pestrá země. To je Slovinsko, destinace, kde se zabavíte v jakémkoli ročním období a kde můžete využít také čím dál lepší zázemí pro kempování a karavaning. Přednášet bude Michal Kůra, ředitel Slovinského centra v Praze.


Všechny aktuality z veletrhu Caravaning Brno 2020 můžete sledovat na našem webu ZDE, nebo na oficiálních stránkách výstavy.

Další nové články


Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...