Caravaning Brno 2022 – tři veletrhy najednou, více cestování a zajímavý program

-

Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno se letos koná od 20. do 23. října. Poprvé v historii bude spojena s veletrhy cestovního ruchu Regiontour a GO, takže vedle obytných vozidel nabídne i řadu tipů na cesty. Obsazeny budou celkem tři haly (P, F a G). Chybět nebude pestrý doprovodný program.

Caravaning Brno letos bude ve dvou halách nabitých těmi nejznámějšími značkami ze světa karavaningu a chybět nebude ani poutavý doprovodný program. V hale P najdete téměř sto značek od top vystavovatelů obytných vozů, karavanů, minikaravanů a vestaveb. V hale F se pak budete moci podívat na prodejce prémiových značek jako je Blue Rent, Caravan Metropol, Camping World Neugebauer, Centrum Moravia, MS Camper či TOP TRADE. Tuto sestavu nově doplní společnost GKR ORYX s.r.o. – český výrobce luxusních přívěsů ORYX Fifth wheel.

Zavedené značky i nové firmy

Mezi nováčky na Caravaningu patří letos firma CaravanCity. Ta je již několik let výhradním prodejcem značek Karmann-Mobil, Robeta, Affinity a nově též značky Tourne v České republice. Další službu, kterou CaravanCity nabízí, je pronájem obytných vozů. Mají široký výběr od vestaveb pro dva, až po alkovny pro šest osob. Ten zaručí, že si vybere snad každý. Na letošním veletrhu v Brně představí spoustu novinek. U obytných vozů německé značky Karmann-Mobil se můžete těšit na Dexter 560 4×4, od výrobce Robeta ze Slovinska představí vůz Helios se zvedací střechou. Slovinská značka Tourne na veletrhu představí hned dva vozy, a to 6.0 a 6.4. V neposlední řadě uvidíte luxusní značku Affinity, která patří pod švédskou společnost KABE – největšího skandinávského výrobce obytných vozů a karavanů.

Minikaravany i do terénu

Již podruhé se v Brně ukáže firma Life Style Camper se svými minikaravany. Jejich oblíbený model X-Line Premium ocení ti, co s karavanem neváhají jet i do náročného terénu. Tento model má jako jediný karavan na českém trhu nezávislé zavěšení kol s robustním odpružením na podvozku KNOTT. Nechybí ani integrovaný solární panel ve víku kuchyně, nezávislé topení Webasto a ve své třídě bezkonkurenční nádrž na čistou vodu o obsahu 58 l.

Karavany, obytné vozy i bohaté příslušenství

I letos bude v Brně vystavovat brněnská společnost AZ SERVIS s obytnými auty největšího evropského výrobce HOBBY. Přijede i firma FIBICH CampingCars, která se zabývá prodejem a půjčováním karavanů, obytných vozů a příslušenství. Klienti si u nich mohou vybírat z nejobsáhlejšího katalogu Movera či Camping-Profi, pro které jsou oficiálním dealerem.

Mnoho vozidel našlo přímo na veletrhu své majitele, stejně jako toto Carthago

Spaní na střeše za pár minut, skládací kola a další vychytávky

Nový trend cestování představí značka VisionX, která je výrobcem expedičních střešních stanů. Ty vaše auto během pár minut promění na útulné bydlení uprostřed přírody. Manipulace s nimi je snadná a tak nezáleží na tom, jestli hodláte cestovat sami nebo s rodinou. Nebude chybět ani výrobce stylových skládacích elektrokol MATE.BIKE, který je se svými koly známý už v téměř čtyřiceti zemích.

Dále uvidíte stánek českého výrobce nádob na odpad a sběr dešťové vody, produktů pro olejové hospodářství a skladování propan-butanových výrobků MEVA. Úplně první pojištění obytných aut, které kryje rizika karavaningu, představí na výstavě platforma Vansafe. Ta ve spolupráci s Allianz vytvořila přímo na míru pojištění pro majitele obytných aut a nezapomněla ani na zákazníky půjčoven.

PŘEČTĚTE SI: Reportáž z minulého ročníku Caravaning Brno

Přednášky cestovatelů vás pobaví i nadchnou

Těšit se můžete také na zajímavý doprovodný program v pavilonu P. Jeho základem opět budou kvalitní cestovatelské přednášky, Například na cestovatelské přednášky. Klára Hájek Velinská nás zasvětí do cestování po Kalábrii obytňákem i na kole. O své cestě Švédskem a Španělskem povykládají manželé Aneta a Tomáš Málkovi, kteří se nebojí vyrazit na cesty dlouhé několik měsíců i se svým malým synem. A přijede také Tomáš Vejmola alias Tomík na cestách, který na své loňské přednášce zbořil rekordy v návštěvnosti a zkusí to i letos se svou přednáškou o cestě tuktukem Afrikou.

Tomáš Vejmola při podpisu své knihy

Známý cestovatel a fotograf Jakub Moravec nemůže na veletrhu Caravaning Brno chybět a na letošní ročník si připravil dvě poutavé cestovatelské přednášky. Jedna vás zavede do Toskánska a druhá pro změnu na sever na skotskou variantu známé „Route 66“. V neposlední řadě se ředitel Slovinského centra v Praze Michal Kůra ujme přednášky o Slovinsku pro karavanisty.

Karavaning jako fenomén doby – diskuse o rozvoji stání pro karavany i téma karavaningu a ochrany přírody

Letos jsou součástí programu i dvě panelové diskuse, které pořádá Asociace kempování a karavaningu ČR. Ta čtvrteční bude na téma rozvoje stání pro karavany v Česku. Páteční pak o přibývajících zákazech a ochraně přírody při karavaningu, kde bude zastoupen i názor správy CHKO.

Prodej vstupenek je zahájen, nyní jsou nejlevnější!

Už nyní si můžete zakoupit vstupenky na Caravaning Brno, který se uskuteční od 20. do 23. října. Cena vstupenek v předprodeji je 150 Kč.

Koupit si je můžete zde: https://etickets.bvv.cz/cs/objednavka/vstupenky.

Vstupenky budou k dispozici i na místě. Otevírací doba výstavy je od 9 do 18 hodin, poslední den do 16 hodin.

Autor: Tisková zpráva BVV

Další nové články


Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...