Cestovatelský festival OVERLAND 2021 ve čtvrtek začíná

-

Po roční pauze, vynucené kvůli opatřením proti šíření viru covid-19, se letos opět uskuteční cestovatelský festival OVERLAND v kempu Slnečné skaly v Rajeckých Teplicích na Slovensku. Festival začíná ve čtvrtek 10. a potrvá do sobotního večera 12. června. Na co se mohou návštěvníci těšit?

Celý loňský rok panovala nejistota ohledně toho, zda se 5. ročník festivalu bude moci uskutečnit. Jarní termín vzal brzy za své a nakonec stejně dopadl i ten podzimní, kdy na Slovensku nebylo možné pořádat hromadné akce a zároveň bylo téměř nemožné na festival přijet z České republiky. Pořadatelé se tak rozhodli uskutečnit jen neformální malé setkání „covid edition“ a regulérní další ročník musel čekat na tento rok. Vstupenky zakoupené na minulý ročník samozřejmě platí i letos.

Přitom ani letos dlouho nebylo jisté, v jaké podobě se festival uskuteční, protože ochranná koronavirová opatření platí v Česku i na Slovensku stále. Nakonec to ale vypadá na happy-end, byť s určitými omezeními.

Příjezd pro návštěvníky z ČR je bezproblémový

Opatření se na poslední chvíli rozvolnila, což přineslo také výrazné zjednodušení vstupu pro návštěvníky z České republiky. Co to znamená?

  1. Před vjezdem na území Slovenska musíte vyplnit příjezdový formulář na webu www.prijezdovyformular.cz.
  2. Při příjezdu vlastním automobilem není nutné mít na hranici provedený vlastní test, ale musíte jej absolvovat ještě v den příjezdu. Udělat se dá zdarma například v Rajci (adresa ZDE, čtvrtek 10-18 hod., pátek 8-16 hod.). Při návratu do České republiky test na hranici opět nepotřebujete, ale musíte jej udělat do 5 dní od návratu.
  3. Více informací ohledně aktuálních opatřeních najdete ZDE.

Ochranná opatření nás neminou

Prostor festivalu bude ohraničen páskou a vstup bude probíhat přes turniket tak, aby bylo možné uvnitř dějiště regulovat počet návštěvníků na maximálních 500. Povinné budou roušky a v prostoru platí také zákaz konzumace jídla a pití. Počet návštěvníků „před páskou“ omezen není a program můžete sledovat i odtamtud.

Skvělý program – tak jak jste zvyklí

Oficiální program začíná ve čtvrtek v 18 hodin, a to nultým ročníkem zcela nového OVERLAND FILM FESTu. Kompletní program je zatím překvapením, ale můžete se těšit na úvodní koncert kapely Doris Day band, první nominovanou festivalovou road movie a skvělým filmem z cesty do Mongolska a na Sibiř od manželů Remišových.

V pátek a sobotu bude program v plném proudu již od rána, a to pro děti i dospělé. Chybět nebudou soutěže pro děti i dospělé, den otevřených dveří s představením expedičních vozidel, občerstvení, foto soutěž, půjčovna cestovní literatury i nejrůznější cestovatelské workshopy. Večery pak opět patří cestovatelským prezentacím z celého světa, kterých bude dohromady jedenáct.

Kompletní program festivalu najdete ZDE.

Bohatý program pro děti

Cestovatelské rodiny se rozrůstají, proto na Overlandu nechybí bohatý program pro děti.

Cestování je rodinná aktivita, a protože by byla škoda přijet na Overland bez dětí, mysleli pořadatele i na ně. A to rok od roku více.

Děti budou mít svůj organizovaný program již od pátku, a to například ranní jógu, divadla, čtení pohádek, bike zónu či baby stan pro nejmenší účastníky. Takže děti s sebou 😉

Více informací o festivalu pak na tomto oficiálním webu: www.overland.sk

Text a foto: Jan Bordovský

Další nové články