CMT Stuttgart 2018 – Zimní ráj cestovatelů

-

Více než 265 tisíc karavanistů a příznivců cestování se letos rozhodlo zkrátit si zimu návštěvou lednového cestovatelského veletrhu CMT ve Stuttgartu. Když pořadatelé zavřeli brány za letošním jubilejním padesátým ročníkem, mohli začít počítat rekordy.

Výrazně roste zájem o obytné dodávky a také expediční speciály 4×4.

Nyní je již jisté, že se letos jednalo o nejúspěšnější ročník CMT za celé jeho půlstoletí. Téměř 2 200 vystavovatelů se postaralo o to, abyste si zde mohli udělat vícedenní zastávku v obležení obytných vozidel, karavanů, kempinkového vybavení, jízdních a elektrických kol, sportovního náčiní a – v podstatné míře – také turistických destinací. Letos tvořilo cestovatelskou část přes sto zemí a 360 regionů. Velký úspěch zaznamenaly také samostatné sekce cíleně orientované na termální lázně, cyklistickou a turistickou dovolenou, plavby na lodích či spojení golfu a wellness pobytů.

Každý, kdo hledal nějaké tipy na cesty v letošní sezóně, ať již v Evropě či kdekoli jinde ve světě, nemohl odejít neuspokojen. A je jedno, zda jsou to cesty karavanem, na motorce, lodí či letadlem. CMT vás zahltí informacemi. Naše redakce se netají velkou oblibou tohoto veletrhu a jeho letošní výsledky ukazují, že v tom rozhodně nejsme sami.

Jednou z partnerských zemí bylo letos Maďarsko, které se snaží přilákat více turistů.

Stuttgartský veletrh totiž vedle samotných obytných vozů a karavanů nabízí jako jeden z mála také tisíce tipů na jejich využití a celkově na plánování volného času celé rodiny. Je tak mnohem vhodnější i pro návštěvníky, kteří již obytné auto nebo karavan vlastní a zajímá je i něco jiného než technika a nové modely.

I noví karavanisté však mohli být spokojeni – v halách bylo k vidění více než tisíc vystavených obytných vozidel a nechyběla zde žádná významnější značka ani novinka. Některé modely si zde dokonce odbyly světovou premiéru. Vystavovatelé zde byli mimořádně spokojeni a manažeři značek nešetřili chválou. CMT je totiž považováno za významný ukazatel úspěchu nadcházející sezóny. A letos jsou náznaky více než pozitivní. Většina výrobců se shoduje, že celý karavanový průmysl je na obrovském vzestupu, čemuž odpovídal i letošní zájem návštěvníků právě o obytná vozidla.

Cyklistickým trhem jednoznačně hýbou elektrokola.

Příští ročník veletrhu CMT Stuttgart se uskuteční od 12. do 20. ledna 2019. Pořadatelé CMT se letos také nově podílí na organizaci veletrhu Tourism & Caravanning v Lipsku – podívat se na jeho novou podobu můžete od 21. do 25. listopadu 2018.

Další nové články