Už tento víkend od 7. do 10. května ožije Eurokemp Běšiny u Klatov dalším ročníkem festivalu Cestoslet. Čekají vás čtyři dny plné inspirace, dobrodružství, setkávání a pohodové atmosféry mezi lidmi, které spojuje láska k cestování.
Festival nabídne pestrý program složený z cestovatelských přednášek, filmů i zábavy pro děti i dospělé. Na své si přijdou zkušení cestovatelé, rodiny i ti, kteří se teprve chystají vyrazit za hranice všedních dnů.



Na koho se můžete na festivalu Cestoslet 2026 těšit?
Během festivalu vystoupí řada zajímavých hostů a osobností. Každý z nich přináší svůj jedinečný příběh, zkušenosti i pohled na svět, který vás může inspirovat k vlastním cestám:
• Daniel Kvíz a Alex Truhlář – film o jejich dobrodružné cestě na Babettě až do Estonska
• Eva Kubátová – úsměvné i šokující Top 10 mexických bizárů
• Jindra Böhm – připomínka odkazu legendy: Století Miroslava Zikmunda
• Robert Goldwein – fascinující svět záchranářských psů
• Petr Horký – cestování po exotické Srí Lance
• Roman Zach a Kateřina Bělohradská – putování po Arménii a Gruzii
• Jakub Fater – pohled do zákulisí zdravotní dopravní služby
• Monika Benešová – výprava na vrchol světa: Everest
• Martin Čech – dobrodružství z Nepálu a Bhútánu



Doprovodný program pro všechny
Festival není jen o přednáškách. Po celou dobu se můžete těšit na bohatý doprovodný program:
• Výstava cestovních vozidel a motorek
• Dětské tvořivé dílny a workshopy
• RC závod 24 minut Le Běšiny
• Soutěž pro čtyřčlenná družstva
• Tombola o hodnotné ceny
• Táborový oheň s kytarou
A samozřejmě spoustu neformálních setkání, sdílení zážitků a nových přátelství. Přijeďte nasát atmosféru. Cestoslet je o setkávání, příbězích a radosti z objevování. Ať už cestujete pravidelně, nebo o svých cestách zatím jen sníte, tady najdete inspiraci i partu lidí na stejné vlně.
Vstupenky a více informací
Vstupenka na celý festival stojí 1 000,- Kč, děti do 15 let mají vstup zdarma. Předprodej vstupenek, aktuální informace a celý program najdete na www.cestoslet.cz. Těšíme se na vás v Běšinách!
Text a foto: Dan Urban, cestoslet.cz















