Dnes je Mezinárodní den rodiny. Proč se slaví a strávíte jej v karavanu?

-

15. květen se každoročně oslavuje jako Mezinárodní den rodiny. Někde se slaví více, jinde méně. Proč vůbec vznikl, jaký je jeho smysl a jak souvisí s karavaningem?

Mezinárodní den rodiny (World Family Day) se slaví už od roku 1994 na základě rozhodnutí Valného shromáždění OSN. V České republice je uznán zákonem jako významný den.

Jeho smyslem je upozornit na důležitost rodiny v našem společenství jakožto základního stavebního prvku společnosti, a také jako instituce, v níž se od narození významně formuje velká část naší osobnosti a kulturních zvyklostí.

Mezinárodnímu dni rodiny v České republice pravidelně předchází tzv. Týden pro rodinu (letos 8.-16. května), který nabízí po celé zemi nejrůznější společenské akce na podporu rodinného života.

Například výrobce obytných vozidel Dethleffs má rodinu uvedenou přímo ve svém logu.

Karavanisté si jistě nemohli nevšimnout, že rodinu jako důležitý prvek výrazně propagují a zaměřují se na ni také výrobci obytných vozidel, provozovatelé kempů stejně jako tvůrci atrakcí v cestovním ruchu. Až na výjimky se všichni snaží své aktivity a produkty přizpůsobovat celé rodině, což je pro ně výhodné ze společenského, ale i podnikatelského hlediska.

Pořadatel veletrhu Caravan Salon Düsseldorf klade na děti a program pro ně stejný důraz jako na dospělé návštěvníky. (Foto: Messe Düsseldorf, ctillman)

Společné rodinné aktivity jako základ karavaningu propaguje také největší karavanistický veletrh světa Caravan Salon Düsseldorf.

A co vy, trávíte dnešní den s rodinou někde na cestách?

Text: Jan Bordovský

Další nové články