FOR CARAVAN 2016 – Jarní výstava v novém

-

Ve znamení velkých změn proběhl letos v půli dubna sedmý ročník veletrhu obytných vozidel For Caravan v pražských Letňanech. Rostoucí popularitu karavaninku a nezávislého cestování potvrdila i velmi dobrá návštěvnost – pořadatel uvádí téměř jedenáct tisíc návštěvníků.

Vzhledem k tomu, že For Caravan probíhal poprvé jako zcela samostatná akce bez doprovodných výstav – což byla další z novinek – je toto číslo rozhodně potěšující. Velký podíl na tom měl jistě fakt, že při troše snahy mohl kdokoli získat zdarma prakticky libovolné množství vstupenek. Na novém termínu bylo příjemné především teplejší počasí, které přilákalo mnoho zájemců do další novinky, a sice přilehlého karavanového městečka. Pořadatel tak po letech konečně vyslyšel volání karavanistů a ukázalo se, že o kempování u výstaviště byl obrovský zájem.

Výstava se letos přesunula do modernějších prostor a byla rozdělena celkem do tří hal, což umožnilo vzdušnější prezentace vozidel a více prostoru pro návštěvníky. Ty mohl potěšit i fakt, že na veletrhu nechyběla téměř žádná významná firma z oboru, což se ukázalo i na slušném množství exponátů a zastoupených značek. Bohužel – nebo naštěstí – však mělo mnoho prodejců vyprodáno a nová vozidla již obvykle nelze na tuto sezónu stihnout dodat. S ohledem na tuto skutečnost tak dostalo velmi málo prostoru téma cestování, kempinkových doplňků či tipů na ubytování, které zde sice zastoupeny byly, ale spíše okrajově. Venkovní plochu obsadil tradičně bazar karavanů.

Veletrh každopádně prodělal změny, které již byly dlouhou dobu nutné. Zájem návštěvníků pak ukázal, že to rozhodně mělo smysl. O přípravách dalšího ročníku vás budeme v časopisu pravidelně informovat.

Text a foto: Jan Bordovský

Další nové články