For Caravan 2017 – nabírá Praha druhý dech?

-

Po letech přešlapování na místě se letos jarní pražská výstava karavanů For Caravan posunula o notný kus vpřed – ať již obnoveným veletrhem lodí, počtem a velikostí expozic, či programem pro návštěvníky.

Text a foto: Jan Bordovský

První polovina března je sice ještě dobou, kdy má velká část karavanistů zimní spánek, neboť chladné a nevyzpytatelné počasí dvakrát k výletům neláká, pražský veletrh však i přesto dokázal přilákat přes 24 000 návštěvníků, což je velmi zajímavé číslo. I když se jedná o statistiku za oba veletrhy – tedy karavanový i loďařský – tyto dva obory mají k sobě velmi blízko.

Pořadatelům se povedlo letos naplnit celkem čtyři haly, nebo spíše tři haly a jeden stan – dosti nelogicky výstava lodí skončila v půlce haly, dále pokračoval oddělený veletrh s kosmetikou, zatímco k ostatním lodím a karavanům jsme museli přecházet venkem do provizorní stanové konstrukce, což řadu vystavovatelů a návštěvníků oprávněně nepotěšilo.

Doprovodný program cestovatelských přednášek byl velmi zajímavý.

Po letech se povedlo oživit výstavu lodí For Boat, která hned předvedla zajímavé obsazení a ukázala, že karavanisty tento obor zajímá. Věřím, že se v příštích letech dočkáme slibného růstu této části veletrhu.

U obytných vozidel převládala dobrá nálada, trh je opět na vzestupu, zájem zákazníků je obrovský a místo problémů s nízkými prodeji se řeší, jak uspokojit poptávku, když výrobci nestíhají dodávat vozidla. Firmy ukázaly poměrně rozlehlé expozice s množstvím exponátů, viditelně se rozšířila nabídka doplňků, po níž návštěvníci volali mnoho let.

Nabídka příslušenství se viditelně rozrostla.

Příjemným zpestřením bylo přidání doprovodného programu a přenechání jeho organizace na zkušeného cestovatele Karla Wolfa, pořadatele cestovatelského festivalu Kolem světa. Pásmo přednášek se skvělými a velmi zajímavými hosty by si však zasloužilo umístit blíže výstavní ploše – program v konferenčním sále mnoho návštěvníků nevědomky zcela minulo.

I přes některá zaváhání se veletrh For Caravan ubírá správným směrem a návštěvníkům konečně začíná nabízet tolik žádané služby. Zda to pořadatelům vydrží, uvidíme při dalším ročníku, který se koná od 9. do 11. března 2018.

Informace o dalším ročníku veletrhu For Caravan najdete na webu www.forcaravan.cz.

Další nové články

Instagram - Aktuálně u nás