Hykro mění majitele. Do světa karavaningu vstupuje nový hráč

-

Pražskou společnost Hykro není potřeba karavanistům představovat. Za téměř pětadvacet let své existence se stala jasným bodem na mapě českého karavaningu. Od podzimu 2023 má nového majitele: předního českého dealera osobních aut Havex.

„Naším záměrem je být tady pro všechny a se širokou paletou našich produktů a služeb, aby si každý klient vybral,“ říká generální ředitel skupiny Havex Zdeněk Honek a dodává: „Akvizice společnosti Hykro je z tohoto pohledu přirozeným vývojem. Karavaning máme v hledáčku již delší dobu.“

Hykro vybudoval Vladimír Horký se svou rodinou. Nabízí všechny služby. Od prodeje nových karavanů a obytných aut, přes servis a prodej doplňků až po půjčovnu. Součástí Hykra je i velký e-shop. „Hykro si svou pozici na trhu vybudovalo především kvalitou svých služeb. Vycházíme vstříc našim zákazníkům i v těch nejoriginálnějších přáních, která si lze představit. A umíme to,“ shrnuje dosavadní úspěch firmy zakladatel Vladimír Horký. 

Pohledem zveřejněných čísel vykazuje Hykro zajímavou trajektorii. Zatímco v roce 2010 byl obrat společnosti 38 milionů korun, loni už dosáhl 207 milionů. 

„Kupujeme společnost ve výborné kondici a vidíme zde velký potenciál pro další růst,“ komentoval akvizici finanční ředitel Havex group Jiří Valeš. „Současná hladina prodeje je 200 vozů ročně, tu již v příštím roce míníme navýšit. Věnovat se budeme i rozvoji příslušenství v rámci e-shopu,“ dodal.

Pro Havex se jedná o největší jednorázovou investici historii. Výšku částky, kterou za Hykro společnost původem z Vrchlabí zaplatila, nechtěla ani jedna strana zveřejnit. Součástí transakce se i areál Hykra na západním okraji Prahy nedaleko Pražského okruhu.

Havex je v tuzemsku znám především jako jeden z nejúspěšnějších prodejců značky Škoda na českém trhu, v počtu prodaných vozů se stabilně umísťuje na prvních místech. Ročně prodá přes 10 000 kusů vozů různých značek s obratem blížícím se k 6 miliardám korun, přičemž zaměstnává více než 300 zaměstnanců.

Autor: -red-

Další nové články