Hymeru se daří, hledá 170 lidí do výroby karavanů

-

Výrobce obytných vozidel a karavanů Hymer má za sebou další rekordní rok a do své továrny v Bad Waldsee hledá 170 nových zaměstanců. Podle loňských čísel z Německa zřejmě nebude jediný, kdo rozšiřuje výrobní kapacity.

Neuvěřitelných 100 000 nových obytných vozidel bylo v roce 2020 registrováno v Německu. Poprvé v historii číslo překročilo tuto magickou hranici. Jen v prosinci přibylo přes 6 000 nových vozidel, což je téměř dojnásobek proti předchozímu roku.

Hymer nabízí velmi široké portfolio od malých karavanů přes vestavby až po luxusní obytné vozy. Proto má v rekordním čísle své významné zastoupení a kvůli růstu prodejů několik let po sobě již jeho výrobní kapacity nedostačují.

„Velice nás těší zájem o naše produkty. S novými zaměstanci budeme moci lépe rychleji uspokojovat poptávku. Jsme velmi hrdí na to, že i v této složité době můžeme vytvořit 170 nových pracovních příležitostí,“ říká CEO Hymeru Christian Bauer.

Hymer byl založen roku 1957 v Bad Waldsee nedaleko Bodamského jezera, kde od té doby sídlí a nepřetržitě se rozrůstá. V regionu patří mezi největší a nejdůležitější zaměstnavatele.

Před několika lety byl koncern Hymer koupen společností Thor Industries, což je nyní s 22 000 zaměstnanci největší výrobce obytných vozidel na světě.

Pod křídla Erwin Hymer Group patří tyto značky obytných vozidel: Buccaneer, Bürstner, Carado, Crosscamp, Compass, Dethleffs, Elddis, Eriba, Etrusco, Hymer, Niesmann + Bischoff, Laika, LMC, Sunlight a Xplore, půjčovny karavanů McRent and rent easy, specializovaná firma na podvozky Goldschmitt, výrobce kempingového příslušenství Movera a další. 

Další nové články