Jak vypadá největší kemp světa? Caravan Center u veletrhu Caravan Salon Düsseldorf se opět otevřel.

-

Dnes začal 61. ročník největšího světového veletrhu pro kemping karavaning Caravan Salon Düsseldorf. V jeho těsné blízkosti pravidelně na více jak týden vzniká největší kemp na světě. Parkoviště Caravan Center pro vystavovatele i návštěvníky s obytnými vozy.

Po většinu roku se jedná o běžné, ačkoli obrovské, parkoviště s označením P1. Slouží pro parkování vozidel u blízkého výstaviště a sportovní arény, kde se konají nejrůznější velké sportovní a kulturní akce.

Každý rok na konci srpna se ale na dva týdny promění v největší autokemp světa. Své parkovací místo tu totiž najde až šest tisíc obytných automobilů a karavanů, v nichž přespávají nejen návštěvníci veletrhu Caravan Salon, ale ve velké míře také vystavovatelé. Jedna noc zde vyjde na 20 EUR.

Život se tak po uzavření bran výstaviště přesouvá právě sem – sudy piva z celé Evropy, hromadné grilování, povídání se sousedy i kulturní program. To vše patří ke karavanovému městečku Caravan Center.

Pro ubytované servis, občerstvení i koncerty

Pro návštěvníky jsou po celou dobu připraveny servisní stanice pro napuštění čisté vody a likvidaci odpadu, k dispozici jsou také bezplatné toalety a sprchy či výměna plynových lahví.

Část kempu je vyhrazena pro velký společenský stan, kulturní program a občerstvení. Letos je k dispozici malá hospůdka, pojízdné bary a food-trucky s pizzou, vaflemi, mraženými jogurty i grilovanými specialitami.

Dva večery pak budou věnovány živým hudebním vystoupením.

Na Caravan Salon i do města zdarma autobusem

Z Caravan Center jezdí zdarma v pětiminutových intervalech kyvadlové autobusy, které vás zavezou až před vchod do výstaviště.

Během dvou veletržních víkendů pak jezdí tyto autobusy zdarma také do historického centra města, a to každý večer v půlhodinových intervalech. Poslední autobus vyjíždí z centra města přesně o půlnoci.

Vážení karavanu zdarma

Zájemci mohou využít nabídky německé policie na bezplatné zvážení zatížení náprav svých obytných vozidel. Vážení bude probíhat během obou výstavních víkendů, a také ve středu 31. srpna, a to vždy odpoledne od 12 do 17 hodin.

Více informací o kempu Caravan Center najdete zde.

Text a foto: Jan Bordovský

Další nové články