Jak vypadá největší kemp světa? Caravan Center u veletrhu Caravan Salon Düsseldorf se opět otevřel.

-

Dnes začal 61. ročník největšího světového veletrhu pro kemping karavaning Caravan Salon Düsseldorf. V jeho těsné blízkosti pravidelně na více jak týden vzniká největší kemp na světě. Parkoviště Caravan Center pro vystavovatele i návštěvníky s obytnými vozy.

Po většinu roku se jedná o běžné, ačkoli obrovské, parkoviště s označením P1. Slouží pro parkování vozidel u blízkého výstaviště a sportovní arény, kde se konají nejrůznější velké sportovní a kulturní akce.

Každý rok na konci srpna se ale na dva týdny promění v největší autokemp světa. Své parkovací místo tu totiž najde až šest tisíc obytných automobilů a karavanů, v nichž přespávají nejen návštěvníci veletrhu Caravan Salon, ale ve velké míře také vystavovatelé. Jedna noc zde vyjde na 20 EUR.

Život se tak po uzavření bran výstaviště přesouvá právě sem – sudy piva z celé Evropy, hromadné grilování, povídání se sousedy i kulturní program. To vše patří ke karavanovému městečku Caravan Center.

Pro ubytované servis, občerstvení i koncerty

Pro návštěvníky jsou po celou dobu připraveny servisní stanice pro napuštění čisté vody a likvidaci odpadu, k dispozici jsou také bezplatné toalety a sprchy či výměna plynových lahví.

Část kempu je vyhrazena pro velký společenský stan, kulturní program a občerstvení. Letos je k dispozici malá hospůdka, pojízdné bary a food-trucky s pizzou, vaflemi, mraženými jogurty i grilovanými specialitami.

Dva večery pak budou věnovány živým hudebním vystoupením.

Na Caravan Salon i do města zdarma autobusem

Z Caravan Center jezdí zdarma v pětiminutových intervalech kyvadlové autobusy, které vás zavezou až před vchod do výstaviště.

Během dvou veletržních víkendů pak jezdí tyto autobusy zdarma také do historického centra města, a to každý večer v půlhodinových intervalech. Poslední autobus vyjíždí z centra města přesně o půlnoci.

Vážení karavanu zdarma

Zájemci mohou využít nabídky německé policie na bezplatné zvážení zatížení náprav svých obytných vozidel. Vážení bude probíhat během obou výstavních víkendů, a také ve středu 31. srpna, a to vždy odpoledne od 12 do 17 hodin.

Více informací o kempu Caravan Center najdete zde.

Text a foto: Jan Bordovský

Další nové články


Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...