Karavan z 200 000 kostiček Lega

-

Podzimní výstava karavanů v anglickém Birminghamu je i bez toho velmi zajímavou akcí. V posledním ročníku však nabídla návštěvníkům jednu zajímavou atrakci navíc – karavan postavený z kostiček Lega.

A nebyla to jen tak ledajaká hračka. Karavan s délkou 3,6 metru a výškou 2,2 metru je největším karavanem z plastových kostiček v historii. Svého předchůdce překonal co do velikosti více než desetkrát a aby se nástavba pod vlastní váhou nezbortila, musel být uvnitř postaven pomocný kovový rám.

Stavbu měl na svědomí profesionální tým stavitelů, který se na podobné kousky specializuje. Celá stavba zabrala dvanáct týdnů. Karavan se nakonec skládá z přesně 215 158 kusů kostiček.

Kromě velikosti je zajímavá také míra detailů – v přívěsu jsou funkční elektrická světla i tekoucí voda. Exteriér i interiér jsou vypracovány do nejmenších detailů, nechybí funkční dveře, plně vybavená kuchyňka se spotřebiči a nádobím, chladnička plná jídla, rozehraná šachová partie na stole i váza plná barevných květin. V případě únavy se můžete natáhnout na funkční rozkládací postel. Je však poněkud tvrdší.

Karavan si vysloužil zápis do Guinessovy knihy rekordů, a pokud by vás zajímalo, na kolik takováto stavba vyjde, vězte, že výrobce Lego tento svůj stavitelský tým podporuje téměř neomezenou dodávkou kostiček. Je to přeci jen skvělá propagace této stavebnice.

Zajímavé na celé akci je také to, že jí stavitelé chtěli oslavit výročí 130 let od vzniku rekreační formy karavaninku.

Další nové články