Karavaning bulvár: Zapomeňte na Gondíka i Hámu, teď jede obytkou Agáta

-

Agáta Hanychová si staví vlastní obytnou vestavbu a bude v ní objíždět nejen Českou republiku, ale výhledově i Evropu. „Šokující“ zpráva zaplavila český bulvár. Je vidět, že na vlně #vanlife se teď veze opravdu každý.

„Co je to vrtačka?“ řekla v žertu bývalá modelka před bulvárními novináři. Ti ale po téhle nahrávce na smeč skočili jako slepice po flusu. Čím větší blbost, tím lépe se to prodá. A Agáta to samozřejmě moc dobře ví. Ačkoli totiž může navenek působit jakkoli, ve skutečnosti není žádný hlupák.

Nedělní článek pro odlehčení – prosím žádné hejty a zachování slušnosti, ať už si o tom myslíte cokoli.

(Foto: Instagram #obytnakempocesku)

Když jsem dal tuhle víkendovou zajímavost pro odlehčení do karavanistické skupiny na Facebooku, strhla se vůči tomuhle vtipnému, ale marketingově určitě dobře promyšlenému dobrodružství taková nenávist, že správce raději vypnul komentáře. Holt tahle free komunita si dobře hlídá, kdo je jí hoden. Vsadím ale boty, že polovina těchto haterů má Agátiny kalendáře povešené dodnes v garáži hned vedle svého camperu.

Co ty nám budeš vykládat…

(Foto: Česká televize)

Něco podobného už jsme ale zažili. Když před rokem vyjel s obytným autem po Slovensku moderátor Dalibor Gondík (stránky pořadu zde), pořad měl dobrou sledovanost, ale komunita karavanistů byla zklamaná. Čekala totiž „návod“, jak se jezdí s karavanem. Přitom to byl od počátku cestopisný pořad o zajímavostech na Slovensku a obytné auto bylo prakticky jen dopravním prostředkem.

(Foto: Česká televize)

Letos v zimě se situace v podstatě opakovala s pořadem V karavanu po Česku (stránky pořadu zde), kde se role řidiče a průvodce ujal Aleš Háma. Výhrady komunity zůstaly stejné, jen byly trochu mírnější proto, že se v seriálu objevilo opravdu několik zajímavých a neprofláknutých míst a tipů.

Agáta jede #obytnakempocesku

Agáta Hanychová je tedy třetí – proč to neříct – celebritou, která se v poslední době veřejně ponořila do čím dál větší vlny karavaningu. Tohle bude ale jiný level. Zlí jazykové sice říkají, že než bude auto připraveno na cestu, bude si Agáta sice balit kufry, ale spíš k jinému chlapovi než na odjezd. To my ale soudit nebudeme.

(Foto: Instagram Agáta Hanychová)

Pokud opravdu vyjede na cestu, bude to show, která zaplaví bulvár, instagram a všechny ty internety. Nepochybuji o tom, že na cestě vydělá balík a sponzoři se jen pohrnou. A ať už se vám tenhle styl sebepropagace líbí, nebo ne, pro Agátu je to obživa, a tu dělá sakra dobře.

Cestování s obytnými dodávkami a karavaning obecně podá naprosto laické veřejnosti úplně jinak, než jsme byli zvyklí. A to k němu může přivést další spoustu lidí. Už teď má totiž její účet na Instagramu k této cestě skoro 8 000 sledujících, a to se ještě pořádně nic neděje ani nepropaguje.

Celá legrace má začít v dubnu, do té doby si Agáta s partnerem má stihnout auto za 400 tisíc upravit na bydlení a cestu.

Sledovat můžete třeba na Instagramu zde:
https://www.instagram.com/obytnakempocesku/

Autor textu: Honza Bordovský

Další nové články

Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...