Kempy se otevřou 24. května

-

Vláda schválila 17. května další balíček zmírnění opatření proti šíření koronaviru. Ten vstoupí v platnost od 24. května a konečně se v něm dostalo také na ubytovací zařízení a kempy.

Od pondělí 24. května lze tedy provozovat krátkodobé ubytovací služby včetně autokempů. Má to ale podmínky.

Ubytovat se v kempu mohou osoby, které:

  • Nemají příznaky nemoci COVID-19 a zároveň prokáží, že maximálně 48 hodin před nástupem ubytování prodělaly test s negativním výsledkem.
    • Tyto osoby mohou být v kempu nejdéle 7 dní, poté je nutné absolvovat antigenní test.
  • Mají certifikát Ministerstva zdravotnictví o prodělaném očkování, od poslední dávky musí uběhnout alespoň 14 dní.
  • Mají laboratorně potvrzené prodělání nemoci COVID-19, uplynula u nich nutná doba izolace a od prvního pozitivního testu neuplynulo více jak 90 dní.

Kapacita kempů již není nijak omezená. Další nařízení týkající se provozu hospod a restaurací, dětských hřišť, bazénů a jiných atrakcí najdete podrobně rozepsané v tomto usnesení vlády.

Níže aktualizované informace od Ministerstva průmyslu a obchodu:


JAK TO BUDE VYPADAT V PRAXI

Co vás čeká na recepci?

Po příjezdu do kempu se musíte prokázat podle podmínek uvedených výše (očkování/negativní test/prodělaná nemoc). Personál recepce nahlédne do požadovaných dokumentů a vyplní s ubytovanými hosty formulář, který obsahuje základní inciály hosta, datum a výsledek testu a podpis. Formulář je recepce povinna uchovávat pro případ kontroly po dobu 30 dnů.

Kdo odpovídá za to, že hosté splňují podmínky pro ubytování?

Výhradně recepce, resp. provozovatel ubytovacího zařízení. Host bez prokázání výše uvedných podmínek nemá nárok na ubytování.

Kdo kontroluje nové provedení testu po 7 dnech?

Opět provozovatel ubytovacího zařízení. Ten podle ubytovací knihy musí po ubytovaných hostech po sedmi dnech žádat nový negativní výsledek testu, a ten znovu zaznamenat do formuláře. Pokud se host neprokáže novým testem, musí zařízení opustit.

A co děti?

Výše uvedené podmínky se vztahují na všechny ubytované od šesti let věku.


Text a foto: Jan Bordovský

Další nové články

Instagram - Aktuálně u nás