Kupujeme karavan na veletrhu

-

Období od podzimu do jara je ideální k nákupu obytného vozidla už z toho důvodu, že si je lze všechny pohromadě prohlédnout na veletrzích v Česku i okolních zemích. Vše začíná počátkem září na veletrhu Caravan Salon Düsseldorf, který je největším na světě, u nás je největší výstavou Caravaning Brno na počátku listopadu, zhruba o dva týdny později pak o trošku větší Touristik & Caravanning v Lipsku. V polovině ledna probíhá mimořádně zajímavý a obrovský veletrh CMT Stuttgart a na jaře můžete opět v domácím prostředí navštívit For Caravan v Praze.

Kromě výše uvedených probíhá celá řada dalších veletrhů v celé Evropě.

Mimo to, že si vozidla můžete prohlédnout naživo, srovnat a vyzkoušet, se na veletrzích často objevují i zajímavé a cenově výhodné nabídky. Koupit nové vozidlo přímo na výstavě tedy může být dobrou volbou.

Impulsivní nákupy však mají jednu nevýhodu – někdy koupíte věc, která není úplně podle vašich představ, přivřete oči a podlehnete krásné prezentaci výrobce, veletržní euforii či vidině úspory a rychlého dodání skladového nebo předváděcího vozidla.

Na veletrhu Caravan Salon Düsseldorf každý rok vzniká sekce Starter Welt, kde odborníci radí nováčkům ve všech aspektech výběru nového obytného vozidla. (foto: Messe Düsseldorf/ctillmann)

Pokud tedy jedete na výstavu karavanů vybírat nové vozidlo, a nechcete pak své volby litovat, ujasněte si dopředu své hlavní požadavky, a především pak mantinely, které za žádných okolností nepřekročíte.

Deset pravidel pro nákup obytného vozidla na veletrhu

  1. Rozhodněte se ještě před nákupem, jaký druh vozu vlastně sháníte, co vše určitě musí splňovat, a co byste naopak byli ochotni oželet.
  2. Určete si pro vás přijatelný finanční rámec, možnou rezervu, ale i nepřekročitelný strop.
  3. Zvýhodněné nabídky na veletrhu obvykle nemají možnost dalšího jednání o slevě, protože ta je již započítána.
  4. Nenechejte se při nákupu na veletrhu dostat pod tlak vnucováním rychlého podpisu objednávky.
  5. Dejte si dostatek času na to, abyste srovnali nabídky různých značek navzájem. Na největších výstavách můžete strávit výběrem i několik dní. Máte-li tu možnost, využijte ji.
  6. Před návštěvou veletrhu si pro srovnání zkuste nechat udělat nezávaznou nabídku i od svého místního prodejce.
  7. Mějte na paměti, že u prodejce poblíž vašeho bydliště to budete mít jednodušší s případným uplatněním záruky, prováděním garančních prohlídek, servisu, nákupu náhradních dílů a další poprodejní podporou.
  8. Cena obytného vozidla se výrazně mění podle příplatkové výbavy, výkonu motoru, nainstalovaných doplňků a podobně. Spočítejte si, zda je výhodná nabídka opravdu výhodná. Cena „již od“ mívá téměř vždy nějaký háček.
  9. Nebojte se na veletrhu o nabídce s prodejcem důkladně a v klidu pobavit, nechte si vše vysvětlit a ukázat. Pokud s karavaninkem začínáte, žádná otázka není hloupá.
  10. Pokud si stále nejste jisti, zkuste se vyspat a rozhodnout druhý den. I zde platí, že ráno je moudřejší večera.

Přejeme vám šťastnou ruku při výběru!

Další nové články


Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...