Legendární Transporter T2 má repliku z Lega

-

Pět metrů dlouhý a sedm set kilogramů těžký je model obytné dodávky VW Transporter T2 vyrobený ze 400 000 kostiček Lega.

Detailní replika vozu v měřítku 1:1 vznikla za rekordní dobu šesti týdnů a k vidění byla veřejně poprvé 20. února na cestovatelském veletrhu f.re.e v Mnichově.

Celý model postavili vlastnoručně jen dva tvůrci. Reálný vůz z konce sedmdesátých let byl naskenován ve 3D, aby bylo možné vytvořit přesný plán stavby a spočítat potřebné množství kostiček. Konstrukci podpírá uvnitř skrytý ocelový rám, kola byla použita ze skutečného automobilu. Zbytek je kompletně vyroben z plastových kostiček. A jedná se i o takové detaily jako funkční boční posuvné dveře, propracovaný interiér se všemi typickými doplňky, či funkční světla na elektřinu.

Hlavní stavitel Rene Hofmeister patří mezi jednoho u pouhých dvanácti oficiálně certifikovaných stavitelů modelů, takže jeho plány výrobce Lego rád podpoří dodávkou potřebných kostiček. Podle Volkswagenu se navíc jedná o největší model obytného vozu na světě, který byl kdy z této stavebnice postaven.

Další nové články