Na snadnou cestu do Chorvatska stačí první dávka vakcíny

-

Chorvatsko bude letošní léto velmi oblíbenou dovolenkovou destinací nejen pro Čechy. Možná ještě více než v předchozích letech. Pomůže tomu i dohoda vyjednaná Ministerstvem zahraničních věcí, která cestu do této země usnadní.

Chorvatsko za letošek navštívilo již téměř 120 000 Čechů, a to hlavní sezóna ještě zdaleka nezačala (Němců ale ve stejném období dorazilo již pětinásobně více).

Ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek proto jednal o víkendu v Chorvatsku se svými partnery a podařilo se mu vyjednat dohodu o jednodušším vstupu českých občanů do této země.

Žádné testy ani jiná omezení nečekají na děti do věku 12 let. Občané starší 12 let pak mohou do Chorvatska bez překážek odjet už 22 dní po první dávce očkování proti covid-19.

Je to skvělá zpráva pro Čechy, kteří konečně chtějí vyrazit na dovolenou k moři do Chorvatska, kde je vše perfektně připraveno na letní sezónu. Vzhledem k tomu, že se rychle otevírají možnosti nechat se očkovat pro většinu našich občanů, bude pro rodinné dovolené Chorvatsko zárukou bezpečné dovolené. Na hranicích ani při pobytu v zemi, při ubytování nebo v restauraci nebude potřeba prokazovat se negativními testy,“ uvedl ministr zahraničí Jakub Kulhánek. „Je to částečně také motivace k tomu, aby se lidé, kteří mají možnost, nechali očkovat co nejdříve,“ dodává ministr Kulhánek. 

Před pandemií covidu do Chorvatska každoročně přijelo přibližně 800 tisíc Čechů. Právě o víkendu přijel do Chorvatska první přímý vlak, který v sezóně bude vozit turisty do Rijeky i do Splitu. Právě v těchto dvou vyhledávaných destinacích otevírá ČR konzulární jednatelství, kde mohou Češi hledat pomoc v tíživých situacích. Každoročně tady řeší např. ztráty cestovních dokladů.

V Chorvatsku budou letos opět působit také společné hlídky českých a chorvatských policistů. Informace k cestování mohou čeští turisté nalézt na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí (kde je i odkaz na povinný příjezdový registrační formulář) a také na www.staysafeincroatia.hr (stránky jsou také v českém jazyce).

Autor: Jan Bordovský via MZV ČR, Foto: Pixabay

Další nové články