Nové naftové topení Carbest pro obytné vozy potěší funkcemi i cenou

-

Webasto má od ledna na trhu dalšího konkurenta. V Evropě se totiž začala prodávat další alternativa naftového teplovzdušného topení, tentokrát pod značkou Carbest. Nabízí výkon 2 a 4 kW a proti Webastu poloviční cenu.

Mnoho zájemců o obytné vestavby se při výběru malého teplovzdušného topení uchyluje k experimentům v podobě levných čínských nebo ruských topení. Pětadvacet i více tisíc za základní, byť špičkově zpracované a ověřené, Webasto se zákazníkům dávat nechce.

Od letošního roku však můžete vyzkoušet jinou značkovou alternativu, a sice topení Carbest. Na pohled se od Webasta nijak neliší, a to tvarově ani barevně.

Balení obsahuje kompletní instalační sadu.

Výhodou naftového topení je, že má téměř nevyčerpatelný zdroj paliva. Nemusíte s sebou vozit těžké plynové lahve ani se starat o jejich výměnu. Nafta v nádrži vozu vám vydrží na topení více jak týden, a to nepřetržitě na plný výkon, což je v praxi v podstatě nemožné.

Carbest je nabízen ve výkonových variantách 2 kW a 4 kW. Pro menší obytná auta a vestavby bohatě stačí to slabší z dvojice. Spotřeba elektřiny se pohybuje od 8 do 24 W a spotřeba paliva mezi 0,11 a 0,51 litru za hodinu.

Topení má již vestavěnou kompenzaci nadmořské výšky, takže není problém jej používat i ve výšce až 5 000 metrů nad mořem.

Součástí je digitální ovladač.

Rozměry topení jsou 38 x 14 x 15 centimetrů, vejde se tedy prakticky všude. Hmotnost pak je sympatických 4,5 kilogramů.

A na závěr to nejlepší – cenovka je za značkový produkt se zárukou a digitálním ovladačem velmi přiznivá. Topení stojí cca 17 000 korun ve 2kW variantě a asi o tisíc korun více v silnějším 4kW provedení.

Topení můžete objednat například u známého dodavatele kempingového vybavení Reimo.

Text: Jan Bordovský, Foto: Carbest

Další nové články