OVERLAND 2021: Fotoohlédnutí za 1. dnem (čtvrtek)

-

Pátý ročník cestovatelského festivalu Overland oficiálně začal ve čtvrtek 10. června večer, a to nově odpočinkovým koncertem a nultým ročníkem filmového programu. Jak to v kempu vypadalo?

Ve čtvrtek odpoledne již bylo vše nachystáno pro slavnostní zahájení festivalu. Pořadatelé si dali spoustu práce s tím, aby nic nechybělo a také, aby se dodržovala všechna nařízená opatření.

Abstinence společenského života byla znát. I když bylo do víkendu ještě daleko, většina návštěvníků dorazila již ve čtvrtek, a kemp byl téměř plný. Na Overland se čím dál více sjíždí rodiny s dětmi.

Festival zahájila vynikající swingo-bluesová kapela Doris Day Band, která svou pohodovou hudbou roztančila nejen děti, ale i jejich rodiče. Skvělý výběr hudby na tento typ akce!

Po nezbytné pivní pauze a setmění pak následovalo slavnostní odhalení nového projektu OVERLAND FILM FEST. Bude to putovní festival, který by se měl konat střídavě v kempech v Česku a na Slovensku a zabývat se cestovatelskými filmy s tematikou overlandu a autonomádství.

Filmový festival představili a jeho nultý ročník zahájili zakladatelé Overlandu Zuzka a Martin Remišovi. Poprvé v životě jsem je viděl v gala 🙂

Overland Film Fest bude mít i hlasování a cenu za nejúspěšnější film. Pokud vše půjde podle plánů, měl by se první ročník uskutečnit letos v říjnu. (Na fotce fotomontáž s Rudou Tisovským – konec konců Ruda je se svými zážitky z cest každoročně miláčkem publika).

Foto: facebook Busny

Důležitá informace je, že nový seriál právě na Mall.tv vysílají Busny (růžový VW T3, který projel Afriku), ze kterých se stali rodiče, a tak své cestovatelské plány začali realizovat v Česku a na Slovensku. A mají to fakt dobrý.

Foto: facebook Overlandvan

Večer pak uzavřelo promítání filmu Roadmovie: Mongolsko a Sibiř od Zuzky a Martina Remišových. Parádní cesta Fordem Bronco s obytnou nástavbou se dočkala vlastního krátkého filmu, který rozhodně stojí za zhlédnutí.

Na úvodní den festivalu byl program zábavný a bohatý. Těšíme se na pátek!

Text a foto: Jan Bordovský

Další nové články

Instagram - Aktuálně u nás