OVERLAND 2021: Fotoohlédnutí za 2. dnem (pátek)

-

Pátek byl prvním dnem festivalu Overland s celodenním organizovaným programem. Většina účastníků již byla na místě a dělo se toho od rána opravdu hodně. Skvělou atmosféru podtrhovalo letní počasí s nebem bez mráčku.

Dětská jóga zabavila ty nejmenší

V pátek se festival Overland 2021 probudil do letního slunečného dne a hned ráno se u pódia konala rozcvička v podobě jógy pro děti. Cvičitelka musela o pozornost bojovat se stádem koz na protější skále, ale děti byly spokojené a program originální a zdravý zároveň 🙂

Rodiče se zatím mohli probudit ve stylové kavárně Budíček Cafe, která nabízela vynikající kávu.

Hned poté přijel sbor dobrovolných hasičů s ukázkou techniky. Děti zajímalo jediné – kdy začne houkat houkačka a stříkat požární hadice. Soutěž o trefení se vodním proudem do prázdné plechovky se rychle zvrhla ve velké letní osvěžení všech okolo.

O zábavu nejen dětí se staralo také kozí stádo, které je zde doma, má na hlavním pódiu žlab s krmivem a přes den obvykle obývá skály nad kempem. Večer se kozy rádi účastní oficiálního programu, ideálně v první řadě.

Natírání Vasila

V pořadí sedmý žigulík projektu Lada svetom dorazil v atypické hnědé barvě. Jenže Lada svetom má všechny žigulíky červené! Kluci dostali fantastický nápad – natřou nám jej návštěvníci festivalu. Především pak děti!

Některými plechy sice bylo vidět skrz, ale jinak se při přípravě pod lak nenechalo nic náhodě.

Dát dětem do rukou tři plechovky syntetické barvy byl skvělý nápad. Děti se toho ujaly zodpovědně, mírně protestovaly až u následného mytí ředidlem. Nadšené z celé akce naopak příliš nebyly maminky, které musely odepsat část dětského šatníku.

A tohle je výsledek. Své předloze vylepené v oknech se sice podobá jen přibližně, ale to není nic, s čím by si kluci z Lada svetom neporadili.

Odpoledne se mírně zatáhlo, což nikomu příliš nevadilo. Ohlášené deště se zatím nekonaly.

Večerní program byl jako vždy plný zajímavých cestovatelských prezentací. Na pódiu se ukázaly známé i zcela nové tváře. Skvělá byla třeba prezentace Ivana Buštora, který jezdil rok a půl po jižní Americe. Poutavé zážitky z cest však přinesli všichni učinkujíci.

Kemp Slnečné skály je každoročně zároveň největší výhodou i slabinou festivalu. Krásné prostředí a vhodný tvar kempu pro pořádání festivalu vyvažuje jeho nepřipravenost na větší akce, kdy počtu návštěvníků nestíhá sociální zařízení, ale především bufet s výčepem. V některých chvílích tak byly fronty dlouhé až moc…

V příštím článku vám přineseme rychlé fotoshrnutí sobotního programu.

Text a foto: Jan Bordovský