Parkování ve Špindlu zdraží. Za přespání v autě zaplatíte až tisíc korun

-

Špindlerův Mlýn chystá od půlky ledna nový ceník nočního parkování na městských parkovištích. Zatímco denní parkování zůstane i v této sezóně zdarma, za stání přes noc zaplatíte v případě obytného vozu 500 až 1 000 korun za každou noc.

Informaci včera přinesl Krkonošský deník. Městská parkoviště Bedřichov (P1) a u lanovek Hromovka (P2) a Medvědín (P3) mají sloužit hlavně lyžařům a návštěvníkům, kteří do města každé ráno přijíždějí. Protože však odstavné plochy ve velkém využívají hoteliéři s nedostatkem parkovacích míst a také karavanisté, má město podle slov starosty Martina Jandury potíže s údržbou těchto ploch i dopravou ve městě, neboť přijíždějící turisté pak nemají kde parkovat.

Parkování je přitom v zimní sezóně na parkovištích P2-P3 v noci zakázáno (22:00 – 7:00), obytné vozy se v noci tolerují jen na P1.

Nový ceník od 16. ledna

Od poloviny ledna tedy vejde v platnost nový ceník. Na parkovišti P1 (Bedřichov) zaplatí návštěvníci 100,- Kč za osobní a 500,- Kč za obytné auto za noc. Na tomto parkovišti mohou obytné vozy nocovat legálně.

Na parkovištích P2 a P3 se noční parkování nově povolí za částku 1 000,- Kč za noc, ale jen osobním autům. I v nich ale samozřejmě můžete přespat.

Z parkovišť i v této sezóně jezdí v hodinových intervalech bezplatné skibusy.

Parkovací systém bude fungovat na bázi čtení SPZ a při denním parkování nebude platbu vyžadovat. Systém by měl také automaticky rozpoznat, zda jde o obytný automobil. Na jakém principu bude dělení a rozpoznávání vozidel pracovat, aktuálně zjišťujeme.

ALTERNATIVA PRO OBYTNÉ VOZY A KARAVANY: Další nejbližší možností oficiálního ubytování s obytným autem nebo karavanem je autokemp Base Camp Medvědín, který funguje i v zimě.

Změny součástí komplexních úprav parkování ve městě

Špindlerův Mlýn bojuje s nedostatkem parkovacích míst v hlavních turistických sezónách dlouhodobě. Situace komplikuje dopravu v přilehlých ulicích, ale i zimní údržbu komunikací. Problém s parkováním kvůli tomu mají i starousedlíci či návštěvníci zdejších hotelů. Nové nastavení podmínek parkování na městských plochách by tak podle starosty mělo část problémů odstranit.

Text: Jan Bordovský, Foto: Pixabay

Další nové články


Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...