POZVÁNKA: Toulky ledovým severem – online diashow

-

Zimní toulky ledovým severem s obytným autem, stanem i na běžkách. Online diashow vynikajícího fotografa, karavanisty a zkušeného cestovatele Jakuba Moravce.

Datum konání: úterý 16. března, 18:00

Odkaz na zakoupení vstupenky pro sledování přednášky:
https://www.smsticket.cz/vstupenky/24312-ledovym-severem

Cena přednášky: 90,- Kč

„Oblasti za polárním kruhem mám rád od počátků svého cestování. Je to dáno rozsáhlým neobydleným územím, opravdovou divočinou, které je v Evropě málo, a neuvěřitelnou poetikou severu. V neposlední řadě na severu žijí i zcela specifičtí lidé v kulisách neopakovatelné architektury. Když k tomu přidáme dokonalou zimu a možnost během ní pozorovat polární záři, tak není nad čím váhat.“ říká ke své diashow autor Jakub Moravec.

Průřez svých cest, ať již skutečným expedičním stylem či s obytným autem, je základem povídání Ledovým severem, které bylo vytvořeno čistě pro on-line přednášku v březnu tohoto roku. Březen je totiž pro tuto oblast nejkrásnějším období s nejlepší možností sledovat auroru borealis neboli polární zář.


Jakub Moravec je cestovatel, fotograf a nezávislý novinář. Roky také lektoruje, přednáší, publikuje a vystavuje. Vyjma expedičního stylu, kterým procestoval velkou část Evropy či Afriky, je přes deset let zapáleným karavanistou. Kromě zmíněného miluje whisky, v jejímž světě se aktivně pohybuje.

Další nové články