POZVÁNKA: Overland Film Fest už příští víkend!

-

Druhý říjnový víkend, tedy ve dnech 7. – 9. října, odstartuje v Táboře Poľana v Javorníkách druhý ročník Overland Film Festu, který je zaměřený na amatérské cestovatelské filmy.

„Naším cílem bylo vytvořit prostor, kde lidé mohou odprezentovat své často až neuvěřitelné cesty prostřednictvím vlastního road movie, zapojit se s ním do soutěže o originální sošku OFFO a projít se pod širým nebem po červeném koberci ve slavnostních róbách jako při předávání Oscarů,“ říkají pořadatelé festivalu Zuzka a Martin Remišovi.

Workshopy o natáčení a dronech

Na festivalu nebudou chybět workshopy, které naučí účastníky točit zase o něco lepší videa. Naučí se zde, jak správně natáčet své auto či jaké záběry jsou pro diváky atraktivní. Probereme i problematiku natáčení z dronu a co je potřeba umět, aby se tato investice vyplatila. Na Overland Film Festu k tomu proběhne samostatný workshop S dronem na cestách a Kreativní kamera, kde Lukáš Bus rozbere základní i pokročilé tipy pro natáčení z ptačí perspektivy. Při dobrém počasí si návštěvníci dokonce budou mít možnost pod jeho vedením s dronem zalétat.

Celý festival odstartuje v pátek skvělý český písničkář René Souček. Návštěvníci se mohou dále těšit na ohnivou show a film Tomíka na cestách – Z Hranic okolo hranic. Po filmu proběhne s Tomášem diskuse, kde prozradí zákulisní informace nejen o cestě a svém milovaném tuktuku, ale i o tvorbě filmu a jeho prosazení na televizních obrazovkách.

Celodenní přehlídka filmů i program pro děti

Sobota začne již tradičně několika šílenými soutěžemi, mimo jiné i ochutnávkou nakládaných kohoutích hřebenů. Děti se mohou těšit na divadélko Opice z naší police a Baby stan pro nejmenší. Večer nebude chybět táborák a opečená slanina.

Celý den se budou promítat videa účastníků, kteří se neprobojovali mezi nominace o hlavní cenu.

Vyvrcholením celého festivalu je sobotní galavečer, spojený s promítáním nominovaných road movies a předáním sošky OFFO vítězům letošního ročníku. Pořadatelé letos vytvořili i dětské kategorie, takže zapojit se může opravdu každý.

Výroba sošek pro vítěze je v plném proudu.

Jako vždy se bude jednat o komorní akci v krásném prostředí, kde bude čas si popovídat, zhlédnout dobrý film, užít skvělou atmosféru a zažít výjimečný víkend.

Kompletní program najdete na:

www.overlandfilmfest.sk

Vstupenky jsou v prodeji na:

https://rezervovane.sk/overland-film-fest

Další nové články

Instagram - Aktuálně u nás