První na světě: Hymer si bude vyrábět vlastní podvozky pro obytné automobily

-

Hymer se stal prvním výrobcem obytných automobilů, který si bude pod své nástavby sériově vyrábět i vlastní podvozky. Sloužit k tomu bude nově otevřená továrna v sídle firmy v německém Bad Waldsee.

Výrobní zázemí pro podvozky se stavělo dva roky a bude uvedeno do plného provozu letos v červnu. Vyrábět se v něm budou superlehké podvozky SLC, které Hymer vyvíjí ve spolupráci s Mercedesem.

Zpočátku bude ve výrobě pět různých délek podvozků, a to od 3,90 metru až po dlouhý dvouosý podvozek k velkému modelu BML I 890.

Například integrované modely obytných automobilů tak bude Hymer schopen dodávat vyjma pohonného ústrojí (motor, převodovka apod.) kompletně z vlastní produkce.

Usnadní vývoj a zlepší dostupnost

Hymeru to mimo jiné umožní mnohem lépe reagovat na aktuální situaci na trhu, kdy podvozkových platforem pro obytná vozidla je poslední dobou často nedostatek. Bude mít ale také mnohem větší možnosti platformy dále vyvíjet a přizpůsobovat vlastním potřebám i novým technologiím, které do tohoto segmentu přichází. V plánu je také lepší integrace podvozku a obytné nástavby.

Autor: Jan Bordovský (via Hymer AG), Foto: Hymer

Další nové články