REPORTÁŽ: For Caravan 2019

-

Pomyslným startem letošní karavanové sezóny byl desátý ročník jarního veletrhu For Caravan, který se odehrál počátkem března tradičně v pražských Letňanech.

Ve třech výstavních halách mohli návštěvníci vidět zastoupení prakticky všech významných prodejců a značek na českém trhu. Zájemce o koupi obytného vozidla potěšila přítomnost celé škály modelů, od těch cenově nejdostupnějších, až po tradičně nejluxusnější kousky, které zároveň přitahovaly největší pozornost.

Zcela evidentní byla naprostá dominance obytných automobilů, a především vestaveb, mezi nimiž se na trhu objevuje množství nových menších českých výrobců, kteří se zaměřují na stavbu kompletních vozidel, nebo často i jen na vyjímatelné obytné boxy, které dovedou „zobytnit“ běžný rodinný vůz. Pro milovníky novinek byly zajímavé faceliftované verze Mercedesu a Fordu, na nichž nyní vznikají designově velmi zajímavé obytné vozy. Mezi návštěvníky byl vidět také větší zájem o střešní stany.

Karavany zde ve větší míře představila především firma Burimex, zastupující vedle britských značek také výrobce Hobby, oblíbené modely Eriba a Bürstner byly k vidění také na stánku firmy Caravan Metropol. Velkou nabídku modelů, často pro dobrodružnější styl cestování, našli zájemci ve velké expozici firmy Finaso, mnoho zajímavých modelů přivezlo tradičně také Hykro. Stánek firmy Blue Rent letos hostil novou značku obytných automobilů Etrusco. Mnoho lákavých modelů značek Carthago a Malibu bylo také v expozici Campingworld Neugebauer, který se nesl v duchu výročí založení firmy Carthago.

Zájemci o rychlý nákup obytného vozu ještě na letošní sezónu tak mohli vybírat ze stovek vystavených exponátů, často za zvýhodněné ceny. Kdo však sháněl jen kempinkové doplňky, neodcházel úplně uspokojen. Ačkoli firma Eurotrail i letos přivezla obrovský stánek a velmi široký sortiment, byla zde opět v tomto rozsahu jediná, a to je před sezónou málo.

O zajímavý doprovodný program se postaral souběžný festival Kolem světa s nabitým harmonogramem cestovatelských přednášek, který zajímavými tématy pro kempaře a karavanisty zpestřila také bloggerka Klára Hájek Velinská.

Více informací o aktuálním ročníku veletrhu najdete na www.forcaravan.cz

Text a foto: Jan Bordovský

Další nové články