Setkání přátel a představení nového modelu CARTHAGO v jižních Čechách

-

Fanoušci a majitelé obytných automobilů Carthago se setkali na prodlouženém víkendu v jižních Čechách. Přes padesát posádek přijelo na pozvání prodejce Campingworld Neugebauer do golfového resortu Monachus u Nové Bystřice, kde na ně čekalo výborné zázemí, dobrá společnost i bohatý program.

První posádky z Česka, Rakouska i Slovenska se začaly sjíždět již ve čtvrtek – ostatně krásná okolní příroda nabízí dostatek příležitostí k relaxu i vyžití na mnohem delší dobu.

Já na místo přijíždím v pátek odpoledne, kdy sraz oficiálně začíná, ale pátek se ještě nese v neformálním duchu. Vítá mě Ondra Toms z pražské pobočky Campingworld Neugebauer, dává mně do ruky krásně zpracovaný program víkendu a navádí na parkovací místo. Krátce po zaparkování už se přátelsky zdravím i s Thomasem Neugebauerem, majitelem firmy. Lidi, které běžně vídám v obleku a se seriózním obchodním výrazem, jsou dnes ve sportovním a evidentně ve svém živlu. Je vidět, že karavaning pro ně není jen práce a moje oblíbené „v kempu jsme si všichni rovni“ zde platí doslova.

Odpoledne i večer se nese v přátelské atmosféře, mezinárodní posádky mají na programu společné grilování a volnou zábavu. Courám mezi asi padesátkou obytňáků, z velké části jde o dobře vybavené velké integrované modely, které jsou pro Carthago typické. V Česku ale rychle roste i počet majitelů dceřiné značky Malibu a jejích vestaveb.

Právě Malibu jsou zde připraveny i jako nové vozy k prohlídce, zaujala mě i nástavba Tischer, které Campingworld Neugebauer prodává, zde na prodlouženém pick-upu Jeep Gladiator.

Společný program byl aktivní a skvěle zvolený

Sobotní ráno dostáváme velmi milou snídani až do postele v podobě čerstvě napečených croissantů, v deset hodin pak začíná hromadný program – golfisté mají vlastní turnaj na zdejším hřišti, na začátečníky čekají instruktoři z golfové akademie a cyklisté vyráží na společný výlet s obědem na nejsevernějším místě Rakouska.

Já se vydávám pěšky do nedaleké zaniklé obce Mnich, která sousedí s golfovým hřištěm. Jako jedna z mnoha vesnic v hraničním pásmu byla v padesátých letech po osmisetleté historii vysídlena a zbořena. V opuštěném lese jsou dodnes patrné tajuplné zbytky staveb. Tenhle region fakt stojí za větší dovolenou.

Premiéra modelu Carthago c-Tourer I 145 pro sezónu 2024

Ve čtyři hodiny je naplánována společná káva a dort a po něm slavnostní představení nového obytného vozu Carhago C-Tourer I 145 pro sezónu 2024, který celou dobu čeká zahalen červenou plachtou a každý večer je elegantně nasvícený. Po proslovu Thomase Neugebauera následuje děkovná řeč speciálního hosta – na sraz totiž přijel obchodní ředitel značky Carthago Jürgen Fleuter. Simultánního překladu z němčiny se neplánovaně, avšak statečně zhostila Patricia Karpelesová z pobočky v Pohořelicích.

Následný společenský večer s vynikajícím cateringem a neméně povedeným hudebním doprovodem byl dobrou příležitostí, jak si předat zkušenosti nejen s obytnými vozy, ale i s cestováním s nimi.

Celkově se jednalo o velmi příjemný prodloužený víkend, nejen díky společnosti lidí se stejným zájmem a neformálnímu pojetí celé akce. Velkou měrou se na tom podílelo také krásné zázemí resortu Monachus, atraktivní okolí a hostiteli velmi pečlivě připravený program. Za zmínku jistě stojí také fakt, že se jednalo o dosud největší sraz majitelů jedné značky v českém karavaningu.

Text a foto: Jan Bordovský

Další nové články


Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...