Setkání přátel a představení nového modelu CARTHAGO v jižních Čechách

-

Fanoušci a majitelé obytných automobilů Carthago se setkali na prodlouženém víkendu v jižních Čechách. Přes padesát posádek přijelo na pozvání prodejce Campingworld Neugebauer do golfového resortu Monachus u Nové Bystřice, kde na ně čekalo výborné zázemí, dobrá společnost i bohatý program.

První posádky z Česka, Rakouska i Slovenska se začaly sjíždět již ve čtvrtek – ostatně krásná okolní příroda nabízí dostatek příležitostí k relaxu i vyžití na mnohem delší dobu.

Já na místo přijíždím v pátek odpoledne, kdy sraz oficiálně začíná, ale pátek se ještě nese v neformálním duchu. Vítá mě Ondra Toms z pražské pobočky Campingworld Neugebauer, dává mně do ruky krásně zpracovaný program víkendu a navádí na parkovací místo. Krátce po zaparkování už se přátelsky zdravím i s Thomasem Neugebauerem, majitelem firmy. Lidi, které běžně vídám v obleku a se seriózním obchodním výrazem, jsou dnes ve sportovním a evidentně ve svém živlu. Je vidět, že karavaning pro ně není jen práce a moje oblíbené „v kempu jsme si všichni rovni“ zde platí doslova.

Odpoledne i večer se nese v přátelské atmosféře, mezinárodní posádky mají na programu společné grilování a volnou zábavu. Courám mezi asi padesátkou obytňáků, z velké části jde o dobře vybavené velké integrované modely, které jsou pro Carthago typické. V Česku ale rychle roste i počet majitelů dceřiné značky Malibu a jejích vestaveb.

Právě Malibu jsou zde připraveny i jako nové vozy k prohlídce, zaujala mě i nástavba Tischer, které Campingworld Neugebauer prodává, zde na prodlouženém pick-upu Jeep Gladiator.

Společný program byl aktivní a skvěle zvolený

Sobotní ráno dostáváme velmi milou snídani až do postele v podobě čerstvě napečených croissantů, v deset hodin pak začíná hromadný program – golfisté mají vlastní turnaj na zdejším hřišti, na začátečníky čekají instruktoři z golfové akademie a cyklisté vyráží na společný výlet s obědem na nejsevernějším místě Rakouska.

Já se vydávám pěšky do nedaleké zaniklé obce Mnich, která sousedí s golfovým hřištěm. Jako jedna z mnoha vesnic v hraničním pásmu byla v padesátých letech po osmisetleté historii vysídlena a zbořena. V opuštěném lese jsou dodnes patrné tajuplné zbytky staveb. Tenhle region fakt stojí za větší dovolenou.

Premiéra modelu Carthago c-Tourer I 145 pro sezónu 2024

Ve čtyři hodiny je naplánována společná káva a dort a po něm slavnostní představení nového obytného vozu Carhago C-Tourer I 145 pro sezónu 2024, který celou dobu čeká zahalen červenou plachtou a každý večer je elegantně nasvícený. Po proslovu Thomase Neugebauera následuje děkovná řeč speciálního hosta – na sraz totiž přijel obchodní ředitel značky Carthago Jürgen Fleuter. Simultánního překladu z němčiny se neplánovaně, avšak statečně zhostila Patricia Karpelesová z pobočky v Pohořelicích.

Následný společenský večer s vynikajícím cateringem a neméně povedeným hudebním doprovodem byl dobrou příležitostí, jak si předat zkušenosti nejen s obytnými vozy, ale i s cestováním s nimi.

Celkově se jednalo o velmi příjemný prodloužený víkend, nejen díky společnosti lidí se stejným zájmem a neformálnímu pojetí celé akce. Velkou měrou se na tom podílelo také krásné zázemí resortu Monachus, atraktivní okolí a hostiteli velmi pečlivě připravený program. Za zmínku jistě stojí také fakt, že se jednalo o dosud největší sraz majitelů jedné značky v českém karavaningu.

Text a foto: Jan Bordovský

Další nové články