TIP NA KNIHU: Velký průvodce karavanisty

-

Největší česká příručka pro moderní karavaning – to je nová kniha Velký průvodce karavanisty, která vyšla před několika dny. Autoři, kteří se karavaningu aktivně věnují soukromě i profesně řadu let, v ní shrnuli všechny důležité informace pro začátečníky i pokročilé uživatele obytných vozidel či zájemce o tento styl cestování.

Velký průvodce karavanisty je první knihou od českých autorů na toto téma po čtyřiceti letech. Publikace v kostce uchopuje komplexní téma kempování, karavaningu a cestování s obytnými vozidly, má praktický formát pro uložení do přihrádky karavanu, zároveň však na svých 192 stranách přináší obsáhlé informace o téměř všech aspektech tohoto typu cestování.

Autoři Klára Hájek Velinská, Jan Bordovský, Jan Pacovský a Martin Štrimpfl se karavaningu věnuji mnoho let a v knize popisují mimo jiné své složitě nabyté zkušenosti z praktického provozu, zároveň se však snaží odpovídat na otázky, které se nejčastěji objevují v karavanistických diskusích a na sociálních sítích, a bývají předmětem mnoha polopravd a mýtů.

>>> OBJEDNAT KNIHU PŘÍMO OD AUTORŮ <<<

Od výběru karavanu až po tipy na výlety

Celkem šestnáct kapitol se věnuje vždy uceleným tématům – Velký průvodce karavanisty čtenářům poradí, podle čeho a jak správně vybírat obytný vůz nebo karavan, co takové cestování obnáší či jak vozidlo financovat a jak jej správně pojistit. Poradí také, kdy se vyplatí koupě ojetiny a na co si dávat při výběru největší pozor. Obsáhlé technické kapitoly podrobně ale srozumitelně popisují veškerou vnitřní výbavu od typů podvozků, přes druhy topení, vodovodní rozvody a elektřinu, až po nejrůznější vnitřní a doplňkovou výbavu.

Kniha také poradí jak vozidlo a jeho interiér správně čistit, jak jej připravit na zimní spánek, co vás čeká před začátkem sezóny, nebo jak si naopak naplno užít celoroční kemping a cestování i v zimě. Dozvíte se praktické rady ohledně přepravy kol a dalšího nákladu, najdete zde srozumitelně vysvětlenou problematiku řidičských průkazů, mýta, dálničních poplatků či ekologických plaket v evropských zemích. Velký průvodce karavanisty se podrobně věnuje také důležitému tématu doložnosti a bezpečnosti na cestách – poradí, jak vozidlo vhodně naložit, co před odjezdem zkontrolovat a co mít určitě s sebou.

Velká část knihy se věnuje praktickým otázkám kolem cestování, kdy čtenářům vysvětluje možnosti kempování a nocování v evropských zemích, kde hledat informace o kempování, jak se chovat v kempu či jak se vyznat ve složitém ceníku ubytování. Důležitým tématem je také servis na cestách včetně výměny plynových lahví a tipy na opravy nejčastějších závad, které vás na cestách mohou potkat.

V knize se podíváme také na kempingové aplikace, kempingové slevové karty či tipy na pestrý způsob trávení volného času na cestě, od zábavních parků v okolních zemích až po horské túry v létě i zimě.

Slavnostní křest knihy Velký průvodce karavanisty na veletrhu Caravaning Brno

Kniha Velký průvodce karavanisty byla slavnostně pokřtěna na veletrhu Caravaning Brno – jejími kmotry se stali karavanisté Václav Vydra, Jana Paulová a Dalibor Gondík. Fotogalerii a článek ze křtu najdete v tomto článku.

Kde knihu zakoupit?

Knihu Velký průvodce karavanisty můžete přímo od autorů zakoupit na adrese www.pruvodcekaravanisty.cz. Jako dárek ke knize dostanete novou brožuru Stání pro karavany v ČR 2023 a také osobní věnování přímo od autorů!

Text: Jan Bordovský, Foto: autor a BVV, a.s.

Další nové články


Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...