TIP NA KNIHU: Velký průvodce karavanisty

-

Největší česká příručka pro moderní karavaning – to je nová kniha Velký průvodce karavanisty, která vyšla před několika dny. Autoři, kteří se karavaningu aktivně věnují soukromě i profesně řadu let, v ní shrnuli všechny důležité informace pro začátečníky i pokročilé uživatele obytných vozidel či zájemce o tento styl cestování.

Velký průvodce karavanisty je první knihou od českých autorů na toto téma po čtyřiceti letech. Publikace v kostce uchopuje komplexní téma kempování, karavaningu a cestování s obytnými vozidly, má praktický formát pro uložení do přihrádky karavanu, zároveň však na svých 192 stranách přináší obsáhlé informace o téměř všech aspektech tohoto typu cestování.

Autoři Klára Hájek Velinská, Jan Bordovský, Jan Pacovský a Martin Štrimpfl se karavaningu věnuji mnoho let a v knize popisují mimo jiné své složitě nabyté zkušenosti z praktického provozu, zároveň se však snaží odpovídat na otázky, které se nejčastěji objevují v karavanistických diskusích a na sociálních sítích, a bývají předmětem mnoha polopravd a mýtů.

>>> OBJEDNAT KNIHU PŘÍMO OD AUTORŮ <<<

Od výběru karavanu až po tipy na výlety

Celkem šestnáct kapitol se věnuje vždy uceleným tématům – Velký průvodce karavanisty čtenářům poradí, podle čeho a jak správně vybírat obytný vůz nebo karavan, co takové cestování obnáší či jak vozidlo financovat a jak jej správně pojistit. Poradí také, kdy se vyplatí koupě ojetiny a na co si dávat při výběru největší pozor. Obsáhlé technické kapitoly podrobně ale srozumitelně popisují veškerou vnitřní výbavu od typů podvozků, přes druhy topení, vodovodní rozvody a elektřinu, až po nejrůznější vnitřní a doplňkovou výbavu.

Kniha také poradí jak vozidlo a jeho interiér správně čistit, jak jej připravit na zimní spánek, co vás čeká před začátkem sezóny, nebo jak si naopak naplno užít celoroční kemping a cestování i v zimě. Dozvíte se praktické rady ohledně přepravy kol a dalšího nákladu, najdete zde srozumitelně vysvětlenou problematiku řidičských průkazů, mýta, dálničních poplatků či ekologických plaket v evropských zemích. Velký průvodce karavanisty se podrobně věnuje také důležitému tématu doložnosti a bezpečnosti na cestách – poradí, jak vozidlo vhodně naložit, co před odjezdem zkontrolovat a co mít určitě s sebou.

Velká část knihy se věnuje praktickým otázkám kolem cestování, kdy čtenářům vysvětluje možnosti kempování a nocování v evropských zemích, kde hledat informace o kempování, jak se chovat v kempu či jak se vyznat ve složitém ceníku ubytování. Důležitým tématem je také servis na cestách včetně výměny plynových lahví a tipy na opravy nejčastějších závad, které vás na cestách mohou potkat.

V knize se podíváme také na kempingové aplikace, kempingové slevové karty či tipy na pestrý způsob trávení volného času na cestě, od zábavních parků v okolních zemích až po horské túry v létě i zimě.

Slavnostní křest knihy Velký průvodce karavanisty na veletrhu Caravaning Brno

Kniha Velký průvodce karavanisty byla slavnostně pokřtěna na veletrhu Caravaning Brno – jejími kmotry se stali karavanisté Václav Vydra, Jana Paulová a Dalibor Gondík. Fotogalerii a článek ze křtu najdete v tomto článku.

Kde knihu zakoupit?

Knihu Velký průvodce karavanisty můžete přímo od autorů zakoupit na adrese www.pruvodcekaravanisty.cz. Jako dárek ke knize dostanete novou brožuru Stání pro karavany v ČR 2023 a také osobní věnování přímo od autorů!

Text: Jan Bordovský, Foto: autor a BVV, a.s.

Další nové články