Ve věku 87 let zemřel Hans Eberspächer

-

Hans Eberspächer, dlouholetý manažer skupiny Eberspächer Group, který se významnou měrou podílel na vývoji firmy a vybudování pozice významného dodavatele dílů pro automobilový průmysl, zemřel 28. října 2020 ve věku 87 let.

Narodil se roku 1933 v Essenu a ve dvou letech se přestěhoval do Eslingenu, kde je dodnes sídlo firmy. Po předčasné smrti svého dědečka a otce se pouhých sedmnácti letech stal akcionářem firmy.

Po ekonomických studiích získával zkušenosti prací v automobilovém průmyslu v USA, odkud se vrátil do Německa v roce 1965 již se svou manželkou Ritou. V tomto roce slavila firma Eberspächer již 100. výročí od založení a Hans Eberspächer se stal jejím výkonným manažerem spolu se svými dvěma strýci. Firmu vedl dalších 35 let až do svého důchodu v roce 2001.

Za jeho působení se firma stala lídrem v oblasti výfukových systémů a přídavných topení do automobilů. Obrat firmy zvýšil z 50 milionů eur a na více než 1,6 miliardy eur v roce 2001.

Mezi zaměstnanci byl velice oblíben, protože velmi dbal na jejich dobré pracovní prostředí, rád se s nimi stýkal a byl vždy ochoten naslouchat jejich stížnostem. Často se objevoval přímo ve výrobě.

Firma se výrazně věnovala také vývoji elektrických topení do automobilů, které nyní při rozmachu elektromobilů nalézají obrovské uplatnění.