Ve věku 87 let zemřel Hans Eberspächer

-

Hans Eberspächer, dlouholetý manažer skupiny Eberspächer Group, který se významnou měrou podílel na vývoji firmy a vybudování pozice významného dodavatele dílů pro automobilový průmysl, zemřel 28. října 2020 ve věku 87 let.

Narodil se roku 1933 v Essenu a ve dvou letech se přestěhoval do Eslingenu, kde je dodnes sídlo firmy. Po předčasné smrti svého dědečka a otce se pouhých sedmnácti letech stal akcionářem firmy.

Po ekonomických studiích získával zkušenosti prací v automobilovém průmyslu v USA, odkud se vrátil do Německa v roce 1965 již se svou manželkou Ritou. V tomto roce slavila firma Eberspächer již 100. výročí od založení a Hans Eberspächer se stal jejím výkonným manažerem spolu se svými dvěma strýci. Firmu vedl dalších 35 let až do svého důchodu v roce 2001.

Za jeho působení se firma stala lídrem v oblasti výfukových systémů a přídavných topení do automobilů. Obrat firmy zvýšil z 50 milionů eur a na více než 1,6 miliardy eur v roce 2001.

Mezi zaměstnanci byl velice oblíben, protože velmi dbal na jejich dobré pracovní prostředí, rád se s nimi stýkal a byl vždy ochoten naslouchat jejich stížnostem. Často se objevoval přímo ve výrobě.

Firma se výrazně věnovala také vývoji elektrických topení do automobilů, které nyní při rozmachu elektromobilů nalézají obrovské uplatnění.

Další nové články

Instagram - Aktuálně u nás