Velehrad už letos otevře nový obecní kemp

-

Obec Velehrad, známé moravské poutní místo ležící na úpatí Chřibské vrchoviny, si pořídila vlastní kemp, který bude zároveň provozovat. Starší původní areál čekají opravy a zpřístupnění pro veřejnost již letos.

Kempingový areál, ležící napůl cesty mezi Velehradem a osadou Salaš, vybudoval v sedmdesátých letech Autoklub Staré Město a až donedávna jej provozoval zejména pro své členy. Podle některých zpráv bylo možné se zde nahodile ubytovat, avšak recenze popisují zanedbaný stav areálu, nepravidelnou provozní dobu a často ne zrovna vlídnou obsluhu.

Areál provozoval od 70. let Autoklub Staré Město.

To by se mělo nyní změnit. Obec Velehrad areál odkoupila za bezmála tři miliony korun a již v prosinci na svém webu vypsala výběrové řízení na nového správce.

Pro turisty i místní

Kemp se nachází na turisticky výhodném místě – v přírodním klidném prostředí, poblíž cyklostezky a rybníka s koupáním. O zájem ze strany turistů, kteří do Velehradu míří čím dál více, se rozhodně nemusí obávat.

Kempy i chaty projdou rekonstrukcí.

Sloužit by však měl i jako výletní destinace pro místní obyvatele, kteří sem často kolem potoka Salaška chodí na procházky. Nově zde najdou posezení s občerstvením.

I po opravách kemp zůstane „retro“

Obec chce mít kemp otevřen již pro tuto sezónu, neboť díky rostoucí tuzemské turistice je o zdejší region čím dál větší zájem.

Kemp leží v pěkném přírodním prostředí necelé dva kilometry od centra Velehradu.

Postupně se kemp začne opravovat. Podle starosty Velehradu se zrekonstruují interiéry budov a dojde i k výměně starých chatek. Ty nyní nabízí okolo stovky míst k přespání. Vyhrazen bude ale i prostor pro stany a obytná vozidla. Novým prvkem bude také dětské hříště.

I přes plánovanou rekonstrukci ale kemp nabídne nadále svou retro atmosféru a bude patřit spíše mezi ty jednodušší.

Autor: Jan Bordovský, Foto: obec Velehrad

Další nové články