VIDEO ROZHOVOR: Tomík na cestách jede tuktukem do Afriky

-

Tomáš Vejmola alias Tomík na cestách je mladý moravský cestovatel, který se proslavil nejvíce svou roční cestou tuktukem z Thajska až domů. Má toho ale za sebou mnohem více. Točit s ním rozhovor přímo v jeho tuktuku byla velká zábava.

Sešli jsme se u něj doma na zahradě, jen kousek od Hranic na Moravě a jen pár dní před jeho odletem do Jihoafrické republiky, kde začala jeho další cesta – po třech letech se rozhodl znovu vyrazit na cesty tuktukem a tentokrát jej přivézt domů z jihu Afriky.

Tomáš Vejmola absolvoval také například cestu na kole do Gruzie a v letošním roce měl premiéru jeho letní film Z Hranic okolo hranic.

Naši fanoušci se s ním mohli naživo setkat také na jeho mimořádně úspěšných přednáškách na veletrhu Caravaning Brno 2021.

V rozhovoru jsme si povídali o tom, co jej k cestování vůbec přivedlo, jaké to je, být na cestě sám celý rok, jak se odjíždí na cestu, když na něj doma čeká rodina i o tom, jestli někdy bude cestovat klasickým obytňákem.

Rozhovor si můžete pustit zde:

Aktuální africké dobrodružství Tomíka na cestách můžete sledovat na jeho Facebooku i YouTube kanálu.

Všude dobře

„Všude dobře“ je název našeho nového YouTube pořadu, který formou rozhovorů představuje zajímavé osobnosti ze světa nezávislého cestování, kempování a karavaningu. Naše videa můžete odebírat na YouTube kanálu CamperLIFE.cz.

Autor: Jan Bordovský

Další nové články