Caravan Salon Düsseldorf už za dva týdny. A zase padne rekord.

-

Od 27. srpna do 4. září letos proběhne již 61. ročník největšího světového veletrhu kempování a karavaningu Caravan Salon Düsseldorf. Ačkoli se může zdát, že šílenství kolem karavaningu utichá, opak je pravdou a letošní ročník přinese další rekord.

Po dvou letech se Caravan Salon vrátí k původnímu formátu bez covidových omezení a na návštěvníky bude v 16 halách čekat poprvé v šedesátileté historii více jak 700 vystavovatelů. Přesněji tedy 736 ze 34 zemí. Počet vystavených modelů obytných aut a karavanů opět přesáhne tisícovku.

Veletrh v Düsseldorfu ale tradičně nabídne nejen obytná auta, karavany, obytné vestavby či expediční speciály, ale také kempingové vybavení, doplňky pro karavany, veškerou myslitelnou techniku a náhradní díly, střešní stany či vybavení pro kempy a stellplatzy. Silně zastoupené budou tradičně také veškeré služby související s cestováním – kempy, pojištění, zprostředkovatelské agentury, půjčovny karavanů a turistické destinace nejen z celé Evropy, ale i ze světa.

Deset hal obytných aut, dvě haly jen pro vestavby

Jen obytným vestavbám budou věnovány dvě plné haly. Celou další pak obsadí výhradně prémiová a luxusní obytná vozidla. Dvě haly bude zabírat také technika a příslušenství, zatímco klasická obytná auta a karavany zaberou dechberoucích deset pavilonů. Jednu halu zaberou tipy na cestování nebo oblíbený pavilon pro začátečníky Starter World, kde se můžete seznámit s karavaningem od úplného základu – odborníci vám poradí s výběrem správného vozu a poskytnou všechny informace, abyste se v rozsáhlé nabídce zorientovali. Naučí vás zde základy karavanové jízdy i obsluhu techniky. Pokud jste v karavaningu noví, tohle určitě nevynechejte.

Na návštěvu si vyhraďte nejméně dva dny, pokud chcete alespoň zběžně projít všechny expozice. Jednodenní návštěva je v tomto případě trápení.

Nové místo pro kutily a domácí úpravy

Na venkovním prostranství dostanou nově prostor také domácí kutilské přestavby obytných vozidel a nejrůznější podomácku vyráběné vybavení na cesty.

Kromě toho vám zde odborníci poradí, jak si správně přestavět svou dodávku, pomohou s návrhem interiéru a hlavně vysvětlí všechny technické náležitosti o rozvodech plynu, vody či elektřiny, poradí s výběrem materiálů, praktickými detaily i bezpečnostnimi otázkami.

Zaměřeno i na provozovatele stání a kempů

Caravan Salon má samozřejmě obrovský vliv na celý karavaningový průmysl, a to také jako místo pro setkání obborníků a podnikatelů v branži. Proběhne zde celá řada tiskových konferencí, odborných seminářů a diskusí.

Část venkovní výstavní plochy bude například zaměřena na provozovatele kempů a stání pro karavany, kde budou prezentovány nejrůznější systémy pro připojení karavanu, vjezdové brány, obslužné sloupky a další technika pro karavanová stání.

Tipy na cesty a kempingové vybavení

Düsseldorf je také místem bohaté cestovatelské inspirace. Hala 3 tak bude tradičně věnována cestování a pobytu v přírodě. Desítky destinací vás budou zásobovat tipy na příští sezónu, podíváte se na nejrůznější kempingové a cestovatelské vybavení, od střešních stanů až po outdoorové oblečení. Na místě bude také celá řada cestovních průvodců a znalců na vybrané lokality, vydavatelé vynikajících map, zprostředkovatelé lodních lístků i pojištění do světa.


PSALI JSME: Reportáž z rekorního Caravan Salonu před covidem – Caravan Salon 2019


Informace pro návštěvníky

Datum veletrhu: sobota 27. srpna – neděle 4. září 2022
Otevírací doba: denně 10-18 hodin

Vstupné: Základní 18 € (víkend)/16 € (pracovní dny), děti (6-12 let) 8 resp. 6 €

Ubytování v karavanu: Caravan Center poblíž výstaviště – parkoviště P1, kapacita 3 500 míst pro obytná vozidla, rezervace pouze online na oficiálních stránkách www.caravan-salon.de

Další informace na oficiálním webu: www.caravan-salon.de

Text: Jan Bordovský, Foto: Messe Düsseldorf/ctillmann

Další nové články


Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...