Caravan Salon Düsseldorf už za dva týdny. A zase padne rekord.

-

Od 27. srpna do 4. září letos proběhne již 61. ročník největšího světového veletrhu kempování a karavaningu Caravan Salon Düsseldorf. Ačkoli se může zdát, že šílenství kolem karavaningu utichá, opak je pravdou a letošní ročník přinese další rekord.

Po dvou letech se Caravan Salon vrátí k původnímu formátu bez covidových omezení a na návštěvníky bude v 16 halách čekat poprvé v šedesátileté historii více jak 700 vystavovatelů. Přesněji tedy 736 ze 34 zemí. Počet vystavených modelů obytných aut a karavanů opět přesáhne tisícovku.

Veletrh v Düsseldorfu ale tradičně nabídne nejen obytná auta, karavany, obytné vestavby či expediční speciály, ale také kempingové vybavení, doplňky pro karavany, veškerou myslitelnou techniku a náhradní díly, střešní stany či vybavení pro kempy a stellplatzy. Silně zastoupené budou tradičně také veškeré služby související s cestováním – kempy, pojištění, zprostředkovatelské agentury, půjčovny karavanů a turistické destinace nejen z celé Evropy, ale i ze světa.

Deset hal obytných aut, dvě haly jen pro vestavby

Jen obytným vestavbám budou věnovány dvě plné haly. Celou další pak obsadí výhradně prémiová a luxusní obytná vozidla. Dvě haly bude zabírat také technika a příslušenství, zatímco klasická obytná auta a karavany zaberou dechberoucích deset pavilonů. Jednu halu zaberou tipy na cestování nebo oblíbený pavilon pro začátečníky Starter World, kde se můžete seznámit s karavaningem od úplného základu – odborníci vám poradí s výběrem správného vozu a poskytnou všechny informace, abyste se v rozsáhlé nabídce zorientovali. Naučí vás zde základy karavanové jízdy i obsluhu techniky. Pokud jste v karavaningu noví, tohle určitě nevynechejte.

Na návštěvu si vyhraďte nejméně dva dny, pokud chcete alespoň zběžně projít všechny expozice. Jednodenní návštěva je v tomto případě trápení.

Nové místo pro kutily a domácí úpravy

Na venkovním prostranství dostanou nově prostor také domácí kutilské přestavby obytných vozidel a nejrůznější podomácku vyráběné vybavení na cesty.

Kromě toho vám zde odborníci poradí, jak si správně přestavět svou dodávku, pomohou s návrhem interiéru a hlavně vysvětlí všechny technické náležitosti o rozvodech plynu, vody či elektřiny, poradí s výběrem materiálů, praktickými detaily i bezpečnostnimi otázkami.

Zaměřeno i na provozovatele stání a kempů

Caravan Salon má samozřejmě obrovský vliv na celý karavaningový průmysl, a to také jako místo pro setkání obborníků a podnikatelů v branži. Proběhne zde celá řada tiskových konferencí, odborných seminářů a diskusí.

Část venkovní výstavní plochy bude například zaměřena na provozovatele kempů a stání pro karavany, kde budou prezentovány nejrůznější systémy pro připojení karavanu, vjezdové brány, obslužné sloupky a další technika pro karavanová stání.

Tipy na cesty a kempingové vybavení

Düsseldorf je také místem bohaté cestovatelské inspirace. Hala 3 tak bude tradičně věnována cestování a pobytu v přírodě. Desítky destinací vás budou zásobovat tipy na příští sezónu, podíváte se na nejrůznější kempingové a cestovatelské vybavení, od střešních stanů až po outdoorové oblečení. Na místě bude také celá řada cestovních průvodců a znalců na vybrané lokality, vydavatelé vynikajících map, zprostředkovatelé lodních lístků i pojištění do světa.


PSALI JSME: Reportáž z rekorního Caravan Salonu před covidem – Caravan Salon 2019


Informace pro návštěvníky

Datum veletrhu: sobota 27. srpna – neděle 4. září 2022
Otevírací doba: denně 10-18 hodin

Vstupné: Základní 18 € (víkend)/16 € (pracovní dny), děti (6-12 let) 8 resp. 6 €

Ubytování v karavanu: Caravan Center poblíž výstaviště – parkoviště P1, kapacita 3 500 míst pro obytná vozidla, rezervace pouze online na oficiálních stránkách www.caravan-salon.de

Další informace na oficiálním webu: www.caravan-salon.de

Text: Jan Bordovský, Foto: Messe Düsseldorf/ctillmann

Další nové články