Chorvatsko – aktuální podmínky pro vstup do země

-

Chorvatská vláda od dubna zrušila povinnou karanténu po příjezdu do země a stanovila nové podmínky. Mezi hlavní změny patří povolení vstupu osobám očkovaným proti covid-19 nebo s negativním testem.

Abyste mohli Chorvatsko navštívit bez nutnosti dodržovat povinnou karanténu, musíte se aktuálně prokázat těmito doklady:

  1. Negativní PCR nebo antigenní test
    Test může být starý nanejvýš 48 hodin a musí být proveden v EU. Při pobytu delším než 10 dní je návštěvník povinen provést po deseti dnech další test.
  2. Doklad o očkování proti covid-19
    Platí pro všechny typy vakcín. Nutné je dodržení lhůty 14 dnů od druhé dávky, nebo 14 dnů od první dávky, pokud je vakcína složena jen z jedné dávky.
  3. Potvrzení o prodělání nemoci covid-19
    Může mít formu potvrzení pozitivního PCR nebo antigenního testu, nebo lékařského potvrzení, že dotyčná osoba prodělala nemoc covid-19. Potvrzení musí být starší než 11 dní a mladší než 180 dní.

Při vstupu bez jakéhokoli z výše uvedených dokladů následuje automaticky 10denní karanténa. Tu je možné ukončit dříve doložením antigenního nebo PCR testu s negativním výsledkem.

DĚTI: Děti mladší 7 let nemusí podstoupit test ani se na ně nevztahuje karanténa, a to za předpokladu, že jejich doprovod splňuje výše uvedené podmínky pro vstup do země.


UŽITEČNÉ INFORMACE:

Informace o vstupu a aktuálních opatřeních v Chorvatsku najdete také zde:
ihttps://croatia.hr/cs-CZ/koronavirus-2019-ncov-otazky-a-odpovedi

Informace od českého Ministerstva zahraničních věcí najdete zde:
https://www.mzv.cz/zagreb/cz/viza_a_konzularni_informace/cestovani_a_podminky_vstupu_do.html

Další nové články