Jak nejrychleji koupit novou dálniční známku

-

Únor je tady a s ním i povinnost mít nejpozději od tohoto data zaplacen poplatek za užívání dálnic v roce 2021. Letos je poprvé v historii možné koupit známku pouze virtuálně a z pohodlí domova. Poradíme vám, jak to udělat co nejrychleji.

Také jste si stejně jako já vzpomněli na novou známku až těsně před odjezdem na výlet? Nebojte, podle tohoto návodu ji koupíte za pár minut.

Nejjednodušší a nejrychlejší cestou, jak se k novému elektronickému kuponu pro letošní rok dostat, je oficiální e-shop www.edalnice.cz. Zde je nákup otázkou dvou minut, a to doslova.

1. Přejděte na web www.edalnice.cz

2. Vyberte si požadovaný typ kuponu.

Na výběr je roční, měsíční a desetidenní kupon. Novinkou je, že roční kupon již neplatí automaticky do konce ledna příštího roku, ale 365 dní od nákupu. Můžete si jej tedy koupit kdykoli během roku bez výčitek.

3. Zadejte registrační značku a počátek platnosti

Údajům věnujte zvýšenou pozornost. Po zaplacení je již nelze změnit.

4. Zadejte kontaktní e-mail a zvolte způsob platby

E-mailem vám přijde potvrzení o zakoupení známky, které je vhodné si uschovat. Zároveň jej můžete použít jako doklad do účetnictví.

Můžete si zaškrtnout, aby vás systém e-mailem upozornil, až bude končit platnost známky. Protože ta elektronická sejde z očí a tím i z mysli, tuto možnost doporučuji.

Při platbě kartou lze známku využívat ihned. U platby převodem začne známka platit nejdříve za 5 dní.

5. Potvrďte platbu

V posledním kroku je nutné zadat údaje o vaší platební kartě. Pak již stačí platbu na mobilním telefonu potvrdit.

Potvrzení vám přijde do e-mailu obratem a známka je okamžitě platná.

Šťastnou cestu 😉

Text: Jan Bordovský, Foto: edalnice.cz

Další nové články