Na burčákové slavnosti s karavanem – jižní Morava žije vínem i v říjnu

-

Září a říjen jsou měsíce vinobraní. A protože se Česká republika může pyšnit bohatou vinařskou tradicí, pořádají se různé slavnosti snad po celé zemi. Pokud si chcete užít slunečné babí léto se skleničkou tohoto lahodného moku v ruce, máme pro vás pár tipů na nejbližší dva víkendy, kam můžete vyrazit s obytným autem nebo karavanem.

Obě velké říjnové burčákové slavnosti se odehrávají v tradičních vinařských centrech na jižní Moravě, kde není nouze o kempy, v poslední době zde navíc hojně přibývají i stání pro karavany.

Burčákové slavnosti v Hustopečích

Datum: 5. – 7. října 2023
Místo: Hustopeče, jižní Morava
Informace o akci: https://www.burcakoveslavnosti.cz/

Hustopeče se mohou pochlubit Burčákovými slavnostmi, které jsou zážitkem samy o sobě. Nabídka je široká – od vinařských povídek přes ohnivou show až po středověký jarmark a koncerty. O hudební program se postará například Marie Rottrová či Xindl X. A zkrátka nepřijdou ani děti. Pro ně je připravena speciální dětská scéna „Šapitó“. Pokud se rozhodnete vyrazit do Hustopečí, můžete využít například Kemp Formanka, který nabízí vše, co k dovolené v karavanu potřebujete.

Burčákový pochod v Mutěnicích

Datum: 14. říjen 2023
Místo: Mutěnice, jižní Morava
Informace o akci: https://mutenice.cz/default/default/11332_putovani-slovackym-vinohradem-2023-burcakovy-pochod

Druhou říjnovou sobotu můžete navštívit burčákový pochod, který začíná a zase končí v Mutěnicích a nabídne vám tradiční slováckou atmosféru. Procházka vinicemi vám ukáže nádherné scenérie tohoto regionu a nabídne příležitost ochutnat místní vína i pochoutky. Zaparkovat svůj karavan můžete na bezkempu Altromutěnice, nebo v kempu a stellplatzu Mutěnice, obě zařízení jsou přímo v obci, takže vše máte jako na dlani.

Zdroj: Tisková zpráva

Další nové články