Nejlevnější kempy v Evropě – tři stovky za noc ve švýcarských Alpách, Itálii, Rakousku i Dánsku

-

Každá dovolená představuje finanční zátěž a s kempováním to není jinak. O tento koníček ale nemusíte přijít ani když máte omezený rozpočet. Našli jsme pro vás některé nejlevnější kempy v zajímavých evropských lokalitách, kde můžete strávit příjemnou dovolenou i v době, kdy je cestování stále dražší.

Kempování patří stále mezi jednu z nejlevnějších variant, jak strávit dovolenou v kontaktu s přírodou. Obliba kempování a karavaningu ale roste, s ní i požadavky zákazníků na kvalitu ubytování a služeb, proto i zde poslední dobou poplatky znatelně zdražují. Německý autoklub ADAC provedl srovnání cen kempů v rámci Evropy, v němž zjišťoval průměrnou cenu v oblíbených prázdninových destinacích a hledal také nejlevnější zajímavé kempy v Evropě.

Překvapivě se napříč celou Evropou dají stále najít kvalitní kempy, kde zaplatíte jen okolo tří set korun za noc, a to včetně tak vyhlášených destinací, jako je Švýcarsko. Několik zajímavých tipů pro inspiraci přiášíme níže.

Nejlevnější kempy v Evropě má Švédsko

Velkého cenového průzkumu se zúčastnilo přes 2 500 kempů z nejnavštěvovanějích evropských zemí a zjišťovala se cena za přenocování v hlavní sezóně. Česko do něj bohužel zařazeno nebylo.

Jako lokalitu s nejlevnějšími kempy v Evropě byste asi netipovali Švédsko. Jenže je to tak, průměrná cena za noc je zde 39 eur. Těsně za ním je Německo s 42 eury, na třetím místě pak Velká Británie (47 €) a čtvrtá Francie s cenou 49 eur za noc. Nejdražšími zeměmi jsou Itálie, Švýcarsko a Chorvatsko. Průměrná cena zde činí přes 69 eur za noc, ale podle průzkumu jsou zde kempy také nejkvalitnější v Evropě.

Pokud plánujete dovolenou v Německu, nejlevněji pochodíte v Durynsku, které je s cenou 35 eur za noc nejdostupnější kempingovou destinací. Následuje Severní Porýní-Vestfálsko s cenou 37 eur za noc, naopak nejdražší jsou nepřekvapivě přímořské lokality a také Meklenbursko-Přední Pomořansko v okolí Berlína s průměrnou cenou 48 eur za noc.

Ceny kempování jsou pohyblivé – Last minute i včasná rezervace ušetří

I v kempování se poslední dobou objevuje trend „last minute“, kdy kempy na poslední chvíli zaplňují volnou kapacitu pomocí cenových akcí. Cenu zjistíte v rezervačních systémech jednotlivých kempů, nebo v zahraničních vyhledávačích jako například Pincamp.de, které již s těmito akcemi umí pracovat. Cenovou úsporu a garanci místa podle vašeho výběru (například parcela přímo u moře apod.) vám ve vytížených lokalitách zajistí také včasná rezervace s několikaměsíčním předstihem. Nižší ceny a lepší dostupnost míst pak jsou tradičně mimo hlavní sezónu a mimo školní prázdniny či svátky.

Levné kempy najdete v celé Evropě

Jako inspiraci vám přinášíme několik tipů na kvalitní, ale přesto levné kempy ve vynikajících destinacích od Sicílie až po Francii. Na uvedených příkladech uvidíte, že kvalitní, a přitom cenově dostupné kempy v atraktivních lokalitách, lze nalézt napříč celou Evropou.

Německo: Camping Am Mühlenteich

Tento kemp s přírodním koupalištěm v Porýní slibuje dostatek klidu a pohody. Rozsáhlý pozemek nabízí dostatek soukromí a okolí je ideální pro venkovní aktivity, výlety či cykloturistiku. Velké dětské hřiště slibuje také zábavu pro nejmenší v blízkosti karavanu. V červenci zde noc začíná na 18 € za parcelu pro obytný vůz a dvě osoby.

Německo: Eidertal Camping

Eidertal Camping vítá své prázdninové hosty na severu Německa v městečku Delve. Nachází se přímo na břehu řeky Eider a kempaři zde mohou vyzkoušet řadu vodních aktivit, ať už se jedná o kanoistiku, koupání nebo rybaření. Vlastní bazén v kempu a nedaleké Severní moře (30 km) jsou mezi hosty oblíbené zejména v teplých letních měsících. Ceny ubytování začínají na 12 €.

Itálie: Camping Panoramico Fiesole

Toskánsko je mimořádně atraktivní prázdninovou destinací. Jedinečná krajina, borovicové lesy, vinice a půvabné vesničky vám naznačují, v jaké atmosféře najdete zdejší Camping Panoramico Fiesole. Nachází se přímo v sousedství Florencie a je skvělým místem, kde můžete spojit odpočinek s dovolenou ve městě. Hosté si zde mohou zarezervovat místo pro stanování nebo útulný mobilní dům a užít si levný pobyt v Toskánsku. Ceny ubytování začínají na 14 €.

Itálie: Camping Piantelle

O něco jižněji se nachází další skvělý 4,5hvězdičkový kemp Camping Piantelle, který najdete přímo u jezera Lago di Garda. Umístění na svěží louce mezi starými olivovníky dodává kempu kouzelnou přírodní atmosféru. Tu jen završuje nádherný výhled na jezero a soukromá písečná pláž. Pokud se chcete dobře zabavit na několik dní, tento kemp vám opravdu doporučujeme! Je také cenově výhodný, ceny ubytování začínají na pouhých 30 eurech.

Švýcarsko: Camping Simplonblick

Camping Simplonblick se nachází uprostřed nádherné horské krajiny a vítá své prázdninové hosty v Raronu ve švýcarském kantonu Valais. Můžete se zde kochat fantastickým výhledem na hory, které zároveň vybízejí k četným pěším túrám. Tento kemp ve Švýcarsku je celoroční destinací pro kempaře, kteří chtějí být venku i v zimě. Ceny ubytování začínají na 12 €.

Francie: Camping de La Moselle

Kemp Camping de La Mosella fascinuje svou krásnou polohou v ohybu řeky Mosely a blízkostí rekreačního střediska Liverdun ve Francii. Na hosty zde čekají zajímavé možnosti trávení volného času. Prozkoumávání Mosely na kánoi je stejně lákavé jako poznávání Lotrinského národního parku, lesa Haye nebo města Nancy. Dalšími argumenty ve prospěch kempu Camping de La Moselle jsou vedle nízké ceny také klidná kempovací místa či malý bazén pro hosty. Ceny ubytování začínají na 19 €.

Francie: Onlycamp de Wasselonne

Kemp Onlycamp de Wasselonne se nachází na východě Francie, mezi pohořím Vogézy a Štrasburkem, a zve své hosty k prožití dovolené v krásném Alsasku. Nádherná příroda tohoto regionu je ideální pro rozsáhlé pěší a cyklistické výlety. Zájemci o kulturu si mohou prohlédnout blízké historické město Štrasburk a v klidu se projít ulicemi této krásné francouzské metropole. Ceny ubytování začínají na 23 €.

Rakousko: Camping Nationalpark Andrelwirt

Kemp se nachází v krásném údolí Rauris v Salcbursku a je považován za krásnou přírodní lokalitu, která by měla oslovit zejména milovníky přírody a rodiny s dětmi. Je otevřen po celý rok, takže si zde můžete užívat výhod všech ročních období. Rozkvetlá horská krajina i zasněžené hory, to vše má v tomto klidném místě v Rakousku své kouzlo. Ceny ubytování začínají na 12 €.

Dánsko: Sejs Bakker Camping

Sejs Bakker Camping je ideální pro rodinnou dovolenou a nachází se v centrálním Jutsku v Dánsku. Je zasazen do krásné přírodní krajiny, nachází se zde dětská pláž a krásný les s mnoha turistickými stezkami, které vybízejí k prožití aktivní dovolené v Dánsku. Ceny ubytování začínají na 12 €.

Text: Jan Bordovský (via Pincamp.de)
Foto: autor + oficiální fotografie kempů

Další nové články

Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...