Truma na letošním veletrhu Caravan Salon poprvé naživo představila svůj nový produkt – kombinované topení a ohřívač teplé vody Truma CombiNeo. Má průtokový ohřev, lepší tvar a nižší hmotnost a hybridní provoz.
Topení přináší inovace zejména v oblasti ohřevu teplé vody. Princip průtokového ohřívače vody umožňuje „nekonečné“ sprchování bez potřeby zdlouhavého nahřívání zásobní nádrže. Již po osmi minutách ohřevu tak je možné využívat teplou sprchu, a to bez omezení. Stiskem tlačítka lze navíc připravit menší množství vody, třeba na mytí nádobí, již za tři minuty. Odpadá tak nutné plánování.
Přečtěte si: Topení Truma Combi má nástupce. Nové CombiNEO nabídne i „nekonečnou“ teplou vodu
Topení funguje na plyn, elektřinu i jako hybrid
Truma CombiNeo nabízí velkou flexibilitu vytápění, protože jej lze provozovat na plyn, elektřinu nebo v hybridním režimu. V čistě elektrickém režimu poskytuje topný výkon 3 kW, což je ideální pro úsporu plynu a každodenní provoz v méně náročných podmínkách včetně udržování tepla ve vozidle. Toto topení pracuje velmi tiše a bez emisí. Pokud potřebujete maximální výkon, můžete zvolit hybridní režim, kdy CombiNeo kombinuje plyn a elektřinu a dosahuje tak topného výkonu až 7 kW.


Vývoj díky zpětné vazbě od zákazníků
Při vývoji CombiNeo reagovala společnost Truma především na zpětnou vazbu od komunity majitelů karavanů a obytných vozů. Ti žádali nejen spolehlivost, ale často také rychlou a nepřetržitou dodávku teplé vody bez ohledu na kapacitu bojleru. Během vývoje byl kladen důraz také na kompaktnější konstrukci, nový model je lehčí a má vhodnější rozměry pro zástavbu.
Výrobce podle svých slov u nového topení provedl řadu náročných testů, aby zajistil, že CombiNeo nabídne dlouhodobou funkčnost i v náročných podmínkách. Truma je přesvědčena, že CombiNeo předčí očekávání zákazníků a nastaví nový standard v oboru.

Topení Truma CombiNeo již se montuje do nových vozidel. V prodeji až příští rok
Společnost Truma poprvé představila CombiNeo v únoru na veletrhu v Birminghamu. Prvním výrobcem, který nová topení začala montovat, byla britská značka Auto-Sleepers. Nově se tato topení chystají používat ve výrobě například Frankia, Autotrail, Autostar a Notin. Frankia a Notin již na veletrhu Caravan Salon 2025 prezentují první vozidla s tímto topením. Pro běžné zákazníky ale bude topení k dispozici až od roku 2026.
Text: Jan Bordovský, Foto: Truma
















