Omnistor 3200 – Levná markýza pro dodávky

-

Thule Omnistor 3200 – tak zní název nové kompaktní a lehké markýzy pro obytné automobily či ještě lépe dodávky.

Model 3200 se neovládá lomenou klikou jako většina ostatních markýz v nabídce výrobce Thule, ale ručně se roluje dovnitř i ven. A to vždy kompletně, například jen částečné otevření u tohoto modelu není možné.

Srolovaný čeká model 3200 v robustní kazetě. Na rozdíl od mnoha manuálních markýz podobné kategorie není uložen v látkovém pytli. I zde výrobce používá praktický systém bočního napínání, který se již osvědčil i v jiných markýzách Thule, stabilizuje tkaninu markýzy a usnadňuje její nastavení – použity jsou k tomu hliníkové vzpěry, které se vyklopí z pouzdra a roztáhnou. Markýza 3200 je k dispozici v různých délkách mezi 1,90 a 3 metry, střecha má po vysunutí působivých dva a půl metru. Přepravní kazeta je vysoká pouze 112 milimetrů a její hmotnost je přibližně o 20 % nižší než u známého modelu 4900 s látkovým pouzdrem, který je velmi oblíbený u obytných vestaveb, tedy činí něco přes třináct kilogramů.

Pokud potřebujete další ochranu před větrem a deštěm, můžete k této markýze přidat přední a boční stěny. Cena, v závislosti na modelu, se pohybuje mezi 12 a 14 tisíci korun. Adaptéry pro připevnění k vozidlu se kupují zvlášť. Tento nový model je k dispozici od března 2020.