PŘÍSLUŠENSTVÍ: Nový LTE router Kathrein – stabilní palubní Wi-Fi kdekoli na cestách

-

Jednoduché připojení k internetu na palubě a v okolí obytného vozidla na cestách výrazně zvyšuje komfort posádky. Připojení využijete nejen u mobilních telefonů a tabletů, ale také pro navigaci či audiosystém vozidla. S novým kombinovaným routerem Kathrein je to ještě snazší.

Internetový systém pro obytná vozidla, který výrobce Kathrein uvedl na trh letos v červenci, nese název CAR 150 WIFI DUO. Jeho hlavní devízou je střešní víceúčelová anténa, která obsahuje dva LTE, jeden GPS a dva WLAN přijímače.

Díky svému výkonu a vysoké citlivosti zajistí anténa mobilní či wi-fi signál i v místech, kde se s mobilním telefonem již běžně nepřipojíte. Router pak vytváří na palubě a v okolí vozidla silnou wi-fi síť, skrz kterou se můžete připojovat k internetu se všemi vašimi zařízeními.

Do routeru lze nainstalovat dvě datové SIM karty – jednu pro použití v tuzemsku, druhou SIM kartu si pak můžete koupit dočasně například v zahraničí, což může při delším pobytu vycházet výhodněji.

Silná wi-fi anténa umožňuje, aby se vozidlo připojilo také k dostupným wi-fi sítím, například v kempech, nebo k volně přístupným sítím kdekoli jinde. Opět pomůže v situacích, kdy se již s mobilem není možné připojit, například z důvodu větší vzdálenosti.

Celé zařízení váží dohromady asi 850 g (včetně antény), střešní anténa je voděodolná podle normy IP67, připojení je šifrováno standardem WPA2-PSK a spotřeba při provozu je pouhopouhé 2 W.

Systém Kathrein CAR 150 WIFI DUO vyjde v přepočtu na cca 15 600,- Kč, přičemž balení je kompletní včetně instalačního materiálu. Více informací najdete na webu výrobce zde.

Další nové články