SLOVINSKO: Aktuální situace po záplavách – většina míst pro turisty je v provozu

-

Turistická sezóna ve Slovinsku dosahuje vrcholu, a to navzdory nedávným povodním, které zasáhly některé destinace a výrazně tam ovlivnily nejen cestovní ruch. Slovinsko je však nyní podle Slovinské centrály cestovního ruchu až na výjimky plně funkční a bezpečné.

I když nedávné silné záplavy vedly k lokálním problémům, většina Slovinska zůstává plně funkční a je připravena svým hostům připravit co nejlepší prázdninový pobyt. Turistické destinace dělají vše pro to, aby hosté měli vždy aktuální informace o situaci, stejně jako praktické tipy a užitečné odkazy pro co nejlepší pobyt ve Slovinsku.

Přesto všechno některé regiony stále mají problém s dopravní i turistickou infrastrukturou. Níže najdete odkazy na aktuální situaci.

Kempy ve Slovinsku

V celém Slovinsku se nachází 117 autokempů, z nichž většina je v provozu a mnohé se již vzpamatovaly i z následků povodní – to platí například pro kempy v okolí Bledského a Bohon. Přesto jsou některé kempy stále uzavřeny, a to především v údolí řeky Savinja.

Aktuálně jsou uzavřeny tyto kempy:

Zavřeny jsou dále kempy v údolí Kamnické Bistrice, které je aktuálně nepřístupné.

Restaurace a glamping Slovenia Eco Resort fungují v běžném režimu, zbytek areálu je po úklidu a již funguje také. V provozu je také Kamp Resnik (POD SKALO). Průjezdná nyní není cesta do kempu Kamp Kraljevi hrib.

Nejčerstvější informace najdete na tomto webu slovenské turistické centrály.

Silnice ve Slovinsku

Na tomto odkazu najdete aktuální informace o stavu a průjezdnosti silnic ve Slovinsku:
https://www.promet.si/en

Horské trasy ve Slovinsku

Na tomto odkazu najdete aktuální stav horských tras, které jsou uzavřeny z důvodu počasí nebo záplav: https://en.pzs.si/novice.php?pid=16475

Slovinsko je na vrcholu turistické sezóny

Letní sezóna ve Slovinsku je ideální pro objevování kulturních památek i zdejšího pobřeží, kvalitních wellness pobytů nebo vyhlášených kulinářských specialit. Slovinci tradičně sázejí na pohostinnost a rozmanitost své země.

Údolí řeky Soči

Malebné slovinské pobřeží se sluncem zalitými pobřežními městečky je známé také výrobou vína, olivového oleje a soli. Vydejte se na procházku mezi sady, vinicemi a romantickými vesničkami na Brdě a nezapomeňte ani na návštěvu proslulého hřebčína Lipica, historického rodiště světoznámých lipicánů, zapsaného na seznamu UNESCO.

Vidět musíte také zdejší monumentální krasovou oblast. Slovinsko je se zhruba 13 000 jeskyněmi rájem pro milovníky podzemí. Patří sem samozřejmě i úchvatná Postojnská jeskyně, největší jeskynní systém v Evropě, či jeskyně Škocjan. Obě jsou zapsané na seznamu UNESCO.

Hlavní město Lublaň

Prozkoumejte také okouzlující města: hlavní město Lublaň zve na toulky svými malebnými uličkami, zatímco druhý největší Maribor se může pochlubit nejstarší vinnou révou na světě, která symbolizuje bohaté vinařské dědictví města. Pokud ale vaše srdce bije pro přírodu, blízké pohoří Pohorje vás uchvátí rozsáhlými lesy, rašeliništi a jezery.

Hledáte-li spíše lázeňský program, uspokojí vás četná přírodní lázeňská střediska – například Rogaška Slatina, známá svými léčebnými prameny bohatými na minerální látky, historické lázně Dobrna s nabídkou moderních procedur, nebo třeba lázně Terme Olimia s luxusními bazény a holistickým wellness.

Ve východní části Slovinska nabízí region Pomurje klidné útočiště se zvlněnými kopci, vinicemi a malebnými vesnicemi. Navštivte Expano, interaktivní pavilon, abyste prozkoumali zvláštnosti regionu prostřednictvím nejmodernějších technologií, interaktivních výstav a strhujících akcí. Dále na jih můžete navštívit region Dolenjska a užít si idylické chvíle mezi vinicemi nebo si odvézt nezapomenutelné vzpomínky z okouzlujícího zámku Otočec.

Bledské jezero

A nepřehlédněte ani dechberoucí slovinskou přírodu. Ponořte se za dobrodružstvím do údolí Soča, které vedle přírodních krás přináší také gastronomické zážitky pod vedením Any Roš, nejlepší světové šéfkuchařky roku 2017. Mistrně spojila přírodní krásy údolí s výjimečnou gastronomií a její restaurace Hiša Franko díky tomu získala dvě michelinské hvězdy. DO srdce se vám navždy zapíší také slavné slovinské alpské oblasti Bled a Bohinj.

Cestovatelům, kteří míří do určitých oblastí – například údolí řeky Horní Savinja, Korošky, Kamniku a Škofja Loky – je doporučeno na místě vyhledat co nejaktuálnější informace o dostupnosti a provozu ubytovacích zařízení, průjezdnosti silnic atd.

Potřebné rady a aktuální informace najdete na oficiálním slovinském turistickém portálu ZDE.

Zdroj: Tisková zpráva (redakčně upraveno),
Foto: www.slovenia.info

Další nové články


Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...