STPL: Nové stání pro karavany v historickém Pasově

-

Německý Pasov leží jen padesát kilometrů od českých hranic. Toto historické „město tří řek“ přitom patří mezi z jedno z nejkrásnějích na Dunaji, nabízí malebné centrum s řadou památek – a nově také stání pro karavany.

Pasovem vedle Dunaje protékají také řeky Inn a Ilz a město leží přímo na jejich soutoku. To mu dodává mimořádný ráz, podpořený velmi dlouhou a bohatou historií, která sahá až ke keltskému a římskému osídlení.

Díky dobré poloze byl Pasov ve středověku také důležitou obchodní křižovatkou, přes kterou se dostávala řada zboží do českých zemí. Městu vévodí Dóm svatého Štěpána, v němž najdete druhé největší varhany na světě. A na kole se odsud můžete vydat po cyklostezce kolem Dunaje až do Vídně.

Na příkrém srázu více jak sto metrů nad městem se pak nachází Veste Oberhaus, jeden z největších hradů v Evropě, který je místem častých kulturní akcí a festivalů.

Ve městě a přitom na venkově

Nové stání pro karavany (Stellplatz = STPL) se nachází na bývalé farmě, jen asi dvacet minut jízdy na kole od centra města.

Stání pro karavany s celkem pěti místy leží na úplném okraji Pasova, v klidném venkovském prostředí. Noc zde stojí 15 EUR a v ceně je pitná voda. A nejen na skvělou snídani si zde můžete zakoupit vajíčka od slepic z volného chovu.

KONTAKT:

Stellplatz am Bauernhof
Schönleitnerweg 17, 94036 Passau
Tel.: +49 0151 10983096

Otevřeno celoročně

Další nové články

Instagram - Aktuálně u nás