Štramberk: Nové stání pro karavany na severní Moravě

-

Letos v létě se na severní Moravě otevřel historicky první stellplatz (stání pro karavany), a to v Rekreačním areálu U Kateřiny poblíž historického městečka Štramberk.

To leží v podhůří Beskyd a samo o sobě rozhodně stojí za návštěvu díky svému centru s malebnými historickými domy, krásnými vyhlídkami z věže Štramberská trúba a světoznámou volně přístupnou jeskyní Šipka, v níž byly nalezeneny ostatky neandrtálského člověka. Jen pár kilometrů s kopce pak leží větší město Kopřivnice, kde se nachází neméně známé muzeum automobilů značky Tatra.

Milovníkům přírody pak stačí nazout pohorky nebo osedlat kola, a za pár okamžiků již můžete zdolávat první kopečky beskydského pohoří. Severní Morava má nejen v této oblasti mnoho co nabídnout.

Stání pro karavany ve Štramberku má nyní k dispozici dvacet míst s elektrickou přípojkou a jedno místo vyhrazené pro servis vozidla – s výlevkou na vodu, chemické WC a přípojkou čisté vody. Stání má své vlastní sociální zařízení se sprchami a v sezóně zde funguje i malý obchůdek se základními potravinami a občerstvením.

Přírodní a klidné místo je velmi příjemným zázemím pro prozkoumání severovýchodních koutů naší republiky.

Více informací o karavanovém stání U Kateřiny – Štramberk nalezenete na webu https://www.ukateriny.cz/ubytovani/clanky/karavanove-stani/.

Další nové články