Obytné auto si brzy otevřete kartou nebo mobilem s NFC

-

Situace, kterou známe všichni. Jsme na výletě s obytným autem, ale každý z posádky chce jít jinam a vrátit se v jinou dobu. Nebo v autě něco zapomene a potřebuje se vrátit. Půjčujeme si klíče a naháníme se po telefonu. Co kdybyste ale měli do vozu přístup přes svůj mobil nebo platební kartu?

Známý německý výrobce elektronického zabezpečení pro obytné automobily a karavany Thitronik patří ve svém oboru ke špičce a je také firmou, která v tomto oboru přináší nemálo inovací.

Bezklíčové odemykání a startování vozu, které se rozšiřuje čím dál více u moderních osobních aut, je však pro užitkové dodávky s obytnou nástavbou zatím záležitost z říše snů.

Elektronické zabezpečení Thitronik WiPro III patří mezi nejrozšířenější alarmy v obytných vozech a montuje je celá řada výrobců.

Přitom je to věc, která u vícečlenné posádky obytného vozu dává obrovský smysl. Nemusíte se totiž vázat všichni na člověka, který má zrovna u sebe klíče.

Nástavbu odemknete přiložením NFC čipu

NFC technologie, jakkoli zní tajuplně, je mezi námi už řadu let. Znáte ji určitě z například z placení mobilním telefonem nebo chytrými hodinkami.

Thitronik právě vyvíjí a brzdy plánuje představit přídavný modul, který tuto funkci zavede i do obytného vozu, pokud je již vybaven autoalarmem Thitronik WiPro. NFC bude kompatibilní se všemi alarmy WiPro III od roku 2013 a systémem WiPro III safe.lock.

Nejrůznějších NFC přivěsků (tagů) je na trhu velké množství. Používají se k platbám, identifikaci, vstupům do budov a mnoha jiným účelům.

NFC modul se může nainstalovat například na okno vstupních dveří, nebo na karoserii či stěnu obytné nástavby. Vždy je umístěn zevnitř vozu, takže kolemjdoucí nemá šanci nic rozpoznat.

Posádka si pak může do systému uložit buď přímo výrobce dodávané vodotěsné NFC přívěsky, nebo vlastní platební kartu, mobilní telefon nebo hodinky s NFC čipem. Pro otevření vozu stačí zařízení přiblížit k danému místu, stejně jako jste zvyklí u bezkontaktního terminálu při placení v obchodě.

Thitronik samozřejmě umožňuje kompletní ovládání celého systému skrze vlastní mobilní aplikaci.

Cena zatím nebyl zveřejněna, stejně jako datum oficiálního uvedení do prodeje. Očekáváme ale, že to bude v nejbližších týdnech.

Autor: Jan Bordovský, Foto: Thitronik/archiv redakce

Další nové články