TIP NA KNIHU: Dopravní prostředky, které pohnuly světem

-

Nakladatelství Albatros vydalo v lednu dlouho očekávanou knihu s názvem „Dopravní prostředky, které pohnuly světem“. Protože má na obálce líbivou VW T1, kniha mě nemohla minout a objednal jsem si ji už v předobjednávce. Stojí za vaši pozornost?

Sázka na busíka VW Transporter T1 na obálce opět vyšla. Líbivé autíčko zaujme i širokou laickou veřejnost, a z dosti technické knihy je najednou hezký a zajímavý dárek i ozdoba vlastní knihovničky. A vlastně proč ne.

Knihu napsali Štěpánka Sekaninová a Tom Velčovský. Krásné a vizuálně originální ilustrace pak má na starost Martin Sodomka. Ten už je v ilustracích nejrůznějších vozidel starým harcovníkem, na kontě má hodně vysokou hromadu knih a titulních stran a jeho styl se jen tak rychle neokouká.

Kniha o 64 stranách představuje celkem 29 nejrůznějších dopravních prostředků, nějakým způsobem klíčových pro vývoj naší civilizace. Ať již se jedná o slavnou Kolumbovu Santa Marii, první metro, Ford Model T, Titanic, vzducholoď Hindenburg, raketu Saturn V s Apollem 11, letadlo Concorde či českou Tatru 87. Čtenář se o každém dopravním prostředku dozví základní informace i nějakou tu zajímavost.

Kniha je pěkně graficky zpracovaná, vytištěná na kvalitním papíru a v ruce působí hodnotně. Rozhodně neurazí ani jako dárek a v knihovničce bude ozdobou.

Berte ji třeba jako příjemnou jednohubku na večer v lock-downu, která potěší větší kluky i tatínky.

Knihu Dopravní prostředky, které pohnuly světem, koupíte ve všech známých knihkupectvích, včetně těch internetových, za cenu kolem 220 korun. A za tuto cenu podle mého názoru určitě stojí.

Text a foto: Jan Bordovský

Další nové články