Veletrh CMT Stuttgart začíná v sobotu. Nabídne přes 1 200 obytných aut a karavanů

-

Už tuto sobotu 13. ledna začíná letošní ročník největšího veletrhu cestovního ruchu na světě CMT Stuttgart. Akce potrvá do neděle 21. ledna, představí přes 2 100 vystavovatelů a zájemcům o obytná vozidla také více než 1 200 exponátů obytných aut, vestaveb i karavanů.

CMT Stuttgart je pro běžné karavanisty a cestovatele mnohem zajímavější než věhlasný Caravan Salon v Düsseldorfu. Nabízí totiž vedle samotných obytných vozidel také nepřeberné množství inspirace na cestování, a to před začátkem nové cestovatelské sezóny.

> Podrobná mapa veletrhu <

Obytná auta, vanlife i expediční speciály v sedmi pavilonech

Pod jednou střechou – respektive v sedmi pavilonech – najdete všechny zajímavé modely, včetně novinek a premiér z celého evropského karavaningového trhu. Celé samostatné haly jsou vyhrazeny prémiovým modelům, příslušenství i obytným vestavbám a vanlife životnímu stylu. Jednu celou halu si pro sebe opět rezervoval výrobce Knaus-Tabbert. Pořadatelé uvádí, že celkový počet těchto exponátů bude vyšší než 1 200 vozidel.

Zkrátka nepřijdou ani fanoušci 4×4, expedičních obytných speciálů a náklaďáků.

Vyzkoušet a prohlédnout či vybrat si tu budete moci vše, od matrací a sedadel do karavanů, přes markýzy a střešní stany, solární panely či vestavné boxy do dodávek až po nabídku vybraných kempů a tipů na cesty.

Cestování zaměřené na lokální oblasti

V sekci turistiky a cestovního ruchu se letos bude klást velký důraz na cestování „kolem komína“. Pořadatelé veletrhu vychází z toho, že mnoho cestovatelů vyhledává vzdálené destinace, přitom však často neznají ani zlomek krás a zajímavostí v lokalitě, ve které žijí.

Cestovatelé tak letos na CMT Stuttgart najdou mimořádně velkou nabídku například turistických a cyklistických destinací a tipů v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Což by mohlo být zajímavé i pro české návštěvníky.

Na své si ale přijdou i lovci kilometrů – velké prezentace bude mít letos například Japonsko, Černá Hora či Katalánsko, Slovinsko nebo Korea. Jedním z hlavních partnerů jsou letos také Filipíny.

Během druhého víkendu (18.-21. ledna) se k veletrhu přidá také sekce golfu, wellness pobytů a dovolené na vodě

Informace pro návštěvníky a vstupenky

Výstaviště ve Stuttgartu je z Prahy vzdáleno přesně 500 kilometrů a cca 6 hodin jízdy. Veletrh svým atraktivním obsahem i rozsahem expozic za návštěvu rozhodně stojí.

Stání pro karavany: k dispozici přímo v areálu výstaviště, rezervace předem není možná, cena je 20 EUR za noc (k dispozici jsou servisní stanice i sprchy a WC)

Datum konání: 13. – 21. ledna 2024, Messe Stuttgart (MAPA)

Vstupenky: Jsou dostupné on-line na této adrese. Základní jednodenní vstupné stojí 15 eur (víkendy 17 eur), děti 6-15 let zaplatí 5 eur. On-line vstupenky platí také jako jízdenka na městskou hromadnou dopravu. Vstupenky lze zakoupit i na místě, ale s příplatkem 3 eur.

Oficiální web veletrhu: https://www.messe-stuttgart.de/cmt/en/

Text: Jan Bordovský, Foto: Messe Stutgart

Další nové články


Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...