Vyšel nový průvodce Bretaní a Normandií

-

V červnu vyšel v nakladatelství JOTA nový celobarevný průvodce po francouzských regionech Bretaň a Normandie, které jsou proslulými klenoty severní Francie a rájem pro milovníky delikates, historických památek a překrásných pláží.

Dvanácté aktualizované vydání s rozsahem 408 stran vás zavede na romantické ostrovy, k záhadným megalitům a do špičkových restaurací. Dozvíte se také vše podstatné pro vaše cestování – od popisu krajiny a tras po pobřežních stezkách po doporučení míst, kde vás pohostí těmi nejchutnějšími ústřicemi a nejvíce osvěžujícím cidrem. Zajímáte-li se o období impresionismu, můžete s průvodcem zvolit cestu po místech, která tyto umělce nejvíce inspirovala, navštívit dům Clauda Moneta a jeho zahradu s proslulými lekníny.

Tato oblast také plně uspokojí všechny, kteří dychtí po historických památkách, a to jak příběhy dávných věků, o kterých mlčky hovoří pevnosti a katedrály, tak pozůstatky tragických událostí týkajících se vylodění v Normandii a německé okupace.

Jako novodobí objevitelé se můžete pěšky nebo na kole pustit po stezkách vedoucích po nádherném pobřeží a poznávat kulturu severní Francie s využitím konkrétních informací o ubytovacích možnostech, včetně kempů, dopravních spojích a místní kuchyni. Průvodce zakoupíte na www.jota.cz.

Další nové články

Instagram - Aktuálně u nás