Campingworld Neugebauer – První rok na českém trhu

-

Domácí výstavu si k oslavě prvního roku působení na českém trhu uspořádala na konci března pobočka firmy Campingworld Neugebauer v jihomoravských Pohořelicích.

Text a foto: Jan Bordovský

Když jsme se před rokem zúčastnili slavnostního otevření zdejšího prodejního a servisního areálu, bylo ještě vše cítit novotou a mnohá místa čekala na vybavení a zabydlení. Po první sezóně je ale již vše jinak – dílna je plná vozidel čekajících na údržbu, prodejna nabízí bohatý sortiment doplňků, venkovní stání obsadilo mnoho ukázkových obytných vozidel a v showroomu panuje čilý ruch. Domácí výstava začala a u výhradního dovozce obytných vozidel Carthago a Malibu se střídají noví i stávající zákazníci.

Představitelé firmy Thomas Neugebauer (vlevo) a Kristián Holzbecher.

Na místě byl celou dobu přítomen i majitel firmy Thomas Neugebauer, který se návštěvníkům osobně věnoval a rád je provedl po zázemí této pobočky. Podle svých slov je s vývojem na českém trhu s obytnými vozidly spokojen a nová pobočka splňuje jeho očekávání, proto se již poohlíží po rozšiřování nabídky služeb zákazníkům na českém území. Velice jej překvapil také počet vážných zájemců na posledním pražském veletrhu.

Během domácí výstavy bylo možné si prohlédnout i vyzkoušet při testovací jízdě okolo dvaceti vozidel Carthago a Malibu, mezi nimi i oceněnou velmi kompaktní vestavbu Malibu Van 540, luxusní integrované vozy Carthago Chic e-line i některé technické vychytávky – například továrně nainstalovaný systém nivelace zadní nápravy, který umožňuje zvednout či snížit zadní část v rozsahu asi desíti centimetrů, což usnadňuje nakládání zavazadel, nájezd na trajekty apod.

V servisu bylo možné vidět vozidla i z neobvyklých úhlů.

V servisní dílně si zájemci mohli prohlédnout svá vozidla z neobvyklých úhlů a podívat se zblízka na zpracování podlahové části nástavby a různých detailů, školení mechanici byli připraveni odpovědět na jakékoli technické dotazy, což potěšilo nejen mužskou část návštěvníků.

Další nové články