CARAVAN SALON 2021 – Letos oslaví 60. ročník v plné parádě

-

Veletrh Caravan Salon Düsseldorf, největší výstava obytných vozidel a karavaningu na světě, začíná už za týden. Letos oslaví 60. ročník a po loňském “digitálním” ročníku se vrací do výstavních hal se vší parádou.

Caravan Salon se letos bude konat od 28. srpna do 5. září. Veletrh obsadí 13 plných výstavních hal a rozsáhlou venkovní plochu. Účastní se bude přes 590 vystavovatelů, kteří přivezou ukázat okolo 1 200 obytných vozidel a karavanů.

Na výstavní ploše nebudou chybět obytné automobily, karavany, obytné vestavby, karavanové příslušenství a doplňky, náhradní díly a technika, firmy nabízející přestavbové sady i kompletní přestavby, vybavení kempů a stellplatzů, předstany, či mobilní domky. Protože je však karavaning především venkovní aktivita, najdete zde také outdoorové oblečení a vybavení do přírody, prezentace kempů, regionů a turistických destinací, půjčoven karavanů z celého světa, cestovních kanceláří a celkově všeho, co souvisí s karavaningem, kempováním a k tomu přidruženými koníčky.

Historie od roku 1962

Caravan Salon se může pochlubit úchvatnou historií, když první ročník tohoto veletrhu se konal již v roce 1962. Tehdy to ale bylo ještě v Essenu. Do Düsseldorfu se veletrh přesunul z kapacitních důvodů až mnohem později, a to v roce 1994. Na první ročník přijelo 61 vystavovatelů a na tu dobu ohromných 34 500 návštěvníků. V posledních letech byly počty vystavovatelů a návštěvníků téměř 10x vyšší, což hovoří o obrovské oblibě tohoto oboru, ale i významu Caravan Salonu pro celý průmysl.

Letos by rekordy, které zatím drží ročník 2019, bezpochyby opět padly, bohužel omezení kvůli covidu-19 stále komplikují nebo znemožňují účast velkému množství osob z celého světa.

Veletrh ve znamení prevence proti covid-19

Ročník 2021 přinese kvůli covidu-19 některá mimořádná opatření:

  • Vstupenky je možné zakoupit výhradně přes internet. Na místě nebudou fungovat pokladny. Vstupenky na veletrh zakoupíte ZDE.
  • Na veletrh budou vpuštění pouze návštěvníci, kteří se prokáží očkováním, proděláním nemoci nebo potvrzeným negativním testem.
  • Vstup do areálu bude povolen pouze s respirátorem FFP2 nebo KN95. Obličejové štíty a látkové roušky nebudou povoleny.
  • V areálu bude vše zajištěno tak, aby se nikde netvořily větší shromáždění lidí. Vystavené exponáty budou mít otevřená okna.
  • Každý den je k dispozici jen omezený počet vstupenek tak, aby se reguloval celkový počet lidí v areálu.
  • Občerstvení bude připravováno tak, aby se netvořily fronty.

Starter World pomůže nováčkům v základní orientaci

Veletržní část Starter World je poměrně nová, avšak velmi oblíbená a nyní již pevně etablovaná zálezitost. Pořadatelé zjistili, že každoročně kolem 40 % návštěvníků zavítá mezi karavanisty poprvé a hledá zcela základní informace.

Pokud vás tedy karavaning zajímá nově, zde se do něj můžete zcela ponořit a udělat si základní představu o tom, co vše nabízí.

V sekci Starter World (hala 12) se můžete s odborníky poradit ohledně všeho, co vás zajímá. Od výběru vozu, přes problematiku hmotností a řidičského průkazu, až po technické rady či tipy na doplňky i první výlety.

Nové rozložení pavilonů

Díky velkému množství vystavovatelů budou výstavní haly kvůli lepší přehlednosti pro návštěvníky rozloženy jinak, než bylo obvyklé.

Poprvé se do veletrhu zapojí hala číslo 3, ve které najdete vybavení pro outdoor a kemping spolu s výrobci stanů a markýz. V halách 13 a 14 najdete nově kompletní techniku a vybavení vozidel. Zajímavé budou haly 12 a 15, jež budou věnovány výhradně obytným vestavbám. V hale 5 budou prémiová luxusní obytná vozidla. Obytné automobily a karavany pak najdete v halách 1, 4, 9, 10, 11, 16 a 17.

Interaktivní mapu celého areálu najdete ZDE.

Venkovní plocha nabídne další aktivity

Tradičně se do programu veletrhu zapojí také rozsáhlá venkovní plocha. Těšit se zde můžete na testovací jízdy obytných automobilů, velkou testovací zónu pro elektrokola a další elektrické dopravní prostředky, modelové ukázky vhodného rozložení a vybavení kempingových parcel a STPL, zábavní programy pro děti a mnoho dalšího.

Oficiální stránky veletrhu Caravan Salon s aktuálními informacemi najdete na této adrese: www.caravan-salon.de.

Text: Jan Bordovský, Foto: ctillman/Messe Düsseldorf

Další nové články

Nejčtenější články

První LED žárovky H7 dostaly homologaci – můžete je vyměnit i u staršího auta

Výrobce žárovek Osram získal homologaci pro LED žárovky typu H7 pro potkávací a dálková světla osobních a užitkových automobilů. Jedná se o první homologovanou...

Fiat Ducato – rozměry a hmotnosti variant

Fiat Ducato 30, 33, 35, 36,5 nebo 42,5. L nebo H. Light, Heavy nebo Maxi. Fiat posílá model Ducato do světa, v tolika různých verzích,...

TECHNIKA: Dodávku otevřete šroubovákem za pár sekund. Jak se tomu bránit?

Plochým šroubovákem se do Fiatu Ducato dostanete za několik vteřin. Poškození je přitom tak malé, že si jej vůbec nemusíte všimnout. U Fordu Transit...

Poruchy AdBlue a DPF filtru: Drahá sranda, která čeká i na vás

Zkontrolujte systém AdBlue: za 351 km nebude možné nastartovat. Hláška, kterou ve svém obytném autě rozhodně vidět nechcete. Jenže dříve nebo později uvidíte, a...

Jde to i bez chemie. Spalovací WC po vás nechá jen popel.

WC chemie do mobilních toalet je jednou z nejprodávanějších položek v celém karavaningovém světě. Také dotazů na "záchodová" témata je plný internet. Která je...